Czy spanie w staniku jest szkodliwe?

Z okazji różowego października obalamy mity na ten temat.
Czy spanie w staniku jest szkodliwe?
fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/475059460689684226/ & https://pl.pinterest.com/pin/533958099567343804/)
11.10.2020
Wiktoria Sobocińska

Spanie w biustonoszu: z okazji różowego października postanowiliśmy obalić kilka mitów na ten temat. Czasami zdarza się, że po ciężkim dniu jesteśmy tak zmęczone, że ciężko jest podnieść się, aby umyć zęby czy przebrać się w wygodną piżamę. Takie sytuacje zdarzają się zwłaszcza podczas wyjazdów albo imprez.

Innym razem nocujemy poza domem i w staniku czujemy się po prostu bardziej komfortowo. Są dziewczyny, które śpią w ten sposób, bo po prostu lubią. Nawet, kiedy dotyczy to usztywnianych miseczek. To jak to w końcu jest? Czy taki nawyk jest bezpieczny?

Zobacz również: Rak to nie tylko guz. 8 nietypowych symptomów nowotworu piersi

Czy można spać w staniku?

Największe przeciwniczki spania w staniku potrafią straszyć rozmaitymi skutkami ubocznymi, w tym rakiem piersi. Zbyt ciasna bielizna może bowiem doprowadzić do zbierania się w klatce płynów wewnątrzustrojowych, a wysoka temperatura sprzyja rozwojowi grzybów. Na ile jest to prawda?

Jeżeli stanik nie jest odpowiednio dopasowany, możemy niestety narazić się na nieprzyjemny ucisk. Ten w efekcie może nawet blokować swobodny przepływ limfy i zaburzać cyrkulację krwi

Brafitterki podkreślają, że ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku miseczek większych niż A i B (a najlepiej po prostu wybrać się osobiście do którejś z nich i dopasować idealny model do swojego biustu, aby ten nie podrażniał naszej skóry). W czasie snu biustonosz uciska również nasze węzły chłonne, a to utrudnia ich funkcjonowanie. Wpływa to negatywnie na jakość naszego snu.

Dlatego na noc lepiej dać naszemu ciału odpocząć i zrelaksować się. A poniżej przeczytasz, dlaczego warto całkowicie zrezygnować z piżamy. :)

Zobacz również: 8 powodów, dla których zdecydowanie WARTO spać nago

Polecane wideo

Wszystkie dziewczyny chcą mieć TEN STANIK! Zobacz, jakie cuda robi z biustem!
Wszystkie dziewczyny chcą mieć TEN STANIK! Zobacz, jakie cuda robi z biustem! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie