Różowy Październik. Rozpoczynamy miesiąc świadomości raka piersi

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem i najczęstszą przyczyną zgonu u kobiet na całym świecie.
Różowy Październik. Rozpoczynamy miesiąc świadomości raka piersi
Fot. iStock
01.10.2020

Październik jest wyjątkowym okresem w całym roku kalendarzowym, ponieważ uznaje się go za miesiąc świadomości raka piersi. I choć badać powinnyśmy się cały rok, to właśnie w październiku powstaje najwięcej społecznych kampanii, przypominających o diagnostyce, profilaktyce oraz metodach leczenia tego nowotworu.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (szacuje się, że cierpi na niego aż 25% z nas) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%). Decydujące znaczenie dla leczenia raka piersi ma jego diagnostyka oraz wczesne wykrycie. Z uwagi na to przez cały miesiąc w naszej Strefie Zdrowia znajdziesz artykuły na temat nowotworu piersi. Dowiesz się z nich m.in., co ma kluczowy wpływ na zachorowalność, jakie są czynniki ryzyka rozwoju tej choroby, jak i gdzie można się przebadać, a także jak przebiega leczenie.

Planujemy również cykl wywiadów z ekspertami, którzy przybliżą nam najważniejsze informacje na temat raka piersi (pamiętaj – wroga trzeba dobrze poznać, aby nie dać mu się zaskoczyć!), oraz z kobietami, które wygrały walkę z rakiem. Jeśli dzięki temu zaczniesz robić regularne samobadanie piersi oraz wybierzesz się na mammografię, będziemy szczęśliwe.

Zaczynamy Różowy Październik.

Polecane wideo

Brenna Huckaby: Najpiękniejsza paraolimpijka świata, która powinna być inspiracją dla nas wszystkich
Brenna Huckaby: Najpiękniejsza paraolimpijka świata, która powinna być inspiracją dla nas wszystkich - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.10.2020 15:53
Moja siostra z tego wyszła. Da się, tylko trzeba się regularnie badać!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie