Genialny trik, który pozwoli Ci zasnąć w 10 minut. Chodzi o jedną część ciała

Nie musisz stosować żadnego lekarstwa.
Genialny trik, który pozwoli Ci zasnąć w 10 minut. Chodzi o jedną część ciała
fot. iStock (fizkes)
03.09.2020

Cierpisz na bezsenność? Kolejna nieprzespana noc budzi Twoją frustrację? Zawalasz obowiązki, kontakt ze znajomymi, a na końcu dbanie o samą siebie... Zanim pobiegniesz do lekarza, a następnie do apteki, sprawdź sposób niemieckiego profesora, który twierdzi, że problemy ze snem możesz wyleczyć w naturalny sposób. Najważniejsze jest to, aby skupić się na jednej części ciała. Nie wierzysz? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować. Lata praktyki mówią same za siebie.

Zobacz również: Szybki test, który ujawni Twój chronotyp snu. Rozwiązanie Cię zaskoczy

Bezsenność: naturalny sposób na zdrowy sen

Andreas Michalsen jest ordynatorem Wydziału Medycyny Naturalnej w berlińskim szpitalu. Profesor opublikował niedawno książkę, w której podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat homeopatii, medycyny żywienia czy akupunktury. 

Ekspert łączy medycynę konwencjonalną z niekonwencjonalną, jednak podkreśla, że efekty leczenia medycyny naturalnej utrzymywały się wśród jego pacjentów znacznie dłużej. W lekturze nie zabrakło cennych wskazówek, z których możemy korzystać każdego dnia. Jedna z nich dotyczy właśnie problemów z zasypianiem. Jak rozwiązać je w naturalny sposób?

Temperatura stóp a zasypianie

Jeśli chcemy więc szybko zasnąć, termofor będzie jak najbardziej na miejscu. Zadziała jeszcze skuteczniej, jeżeli przed pójściem spać zrobimy sobie gorącą kąpiel stóp. Dla wzmocnienia efektu można do niej dodać rozgrzewające preparaty roślinne, na przykład mączkę z gorczycy albo imbir

- tłumaczy profesor Andreas Michalsen w książce „Leczenie siłami natury”.

Zasypianie z zimnymi stopami może zająć nam nawet 25 minut, natomiast z ciepłymi... zaledwie 10 minut! Związek temperatury stóp z szybkością zapadania w sen został udowodniony jeszcze w 1990 roku przez zespół specjalistów ze Szpitala Uniwersyteckiego z Bazylei.

Tak duża różnica wynika z odmiennego ukrwienia niewielkich naczyń krwionośnych, które zaopatrują nasze tkanki, oraz naczyń obwodowych, które mają wpływ na wydzielanie substancji chemicznych pomagających nam zasnąć

- podsumowuje autor, jak cytuje tygodnik Wprost.

Spróbujesz?

Zobacz również: Czy cierpisz na zespół opóźnionej fazy snu? Sprawdź, czy te objawy dotyczą Ciebie

Polecane wideo

10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE
10 filmów, w których sceny łóżkowe były PRAWDZIWE - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie