Boisz się, że to świńska grypa? Zrób test!

W ostatnim czasie świńska grypa budzi wiele emocji. Pojawiają się wątpliwości, co do rzeczywistego zagrożenia, skali przewidywanych zachorowań czy w końcu działania samej szczepionki.
Boisz się, że to świńska grypa? Zrób test!
04.11.2009

Świńska grypa może być niebezpieczna przede wszystkim ze względu na powikłania: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie ucha, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mózgu, ostrą niewydolność nerek oraz zaostrzenie już istniejących chorób, np. chorób układu krążenia lub układu oddechowego.

Wirusem możemy zarazić się drogą kropelkową, głównie przez kichanie lub kontakt z wydzieliną z dróg oddechowych chorego. Dlatego tak ważna jest higiena, a przede wszystkim częste mycie rąk. Po zarażeniu objawy świńskiej grypy przypominają objawy tradycyjnej: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, suchy kaszel, brak apetytu, ból w okolicy ucha. Charakterystyczny objaw grypy, który często odróżnia grypę od zwykłego przeziębienia, to suchy i uporczywy kaszel.

Dlatego jeśli zauważymy u siebie lub u bliskich wyżej wymienione objawy, nie panikujmy. Możemy wykonać test sprawdzający, czy jest to wirus z grupy A, czyli tej najniebezpieczniejszej grupy wirusów. Na stronie www.domowelaboratorium.pl dostępne są szybkie testy diagnostyczne wykrywające wirusy z grupy A, m.in. wirus świńskiej grypy oraz ptasiej grypy.

Do wykonania testu potrzebny jest wymaz lub wydzielina z nosogardła i gardła. Zestaw zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania 10 testów, co wystarczy na przebadanie całej rodziny. Wynik testu otrzymuje się w ciągu 15 minut. Test można wykonać samodzielnie lub udać się do lekarza, który pobierze wymaz.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Jak rozpoznać objawy świńskiej grypy?

Co ją odróżnia od zwykłej grypy?

Kiedy najwcześniej test rozpozna ciążę?

Odpowiedź na list jednej z Papilotek, która obawia się, że mogła zajść w ciążę, i chciałaby szybko to sprawdzić.

Polecane wideo

Komentarze (53)
Ocena: 4.85 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2015 18:23
SEX
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 05.06.2015 18:21
Bez SEXu nic mi to nie pomogło
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 05.06.2015 18:19
Bez sęsu nic mi to nie pomogło
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2009 14:54
Mieszkam w USA a wiec problemu z dostaniem Tamiflu w przypadku gdy sie jest chorym na grype nie ma Skutek uboczny ten najglowniejszy ktory mnie dotknal jest obrzydliwy Dostalem ostrej dny moczowej w prawej i lewej stopie co uniomozliwilo mi praktycznie chodzenie Jezeli poczujecie podczas zazywania tego leku jakiekolwiek bolesci radze zaprzestac i skontaktowac sie natychmiast z lekarzem Dodam jedynie iz moja zona ktora jest na wiele lekarstw uczulona zazywala Tamiflu bez jakichkolwiek problemow i bardzo ten lek zachwala. Marek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2009 18:50
Świńska grypa nie jest groźna ale jej powikłania tak samo jak zwykła grypa jest.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie