Lekarz w dobie pandemii: Jak uzyskać receptę online i zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu?

Polacy rezygnują z wizyt w przychodniach i wybierają e-medycynę. Czy to się opłaca?
Lekarz w dobie pandemii: Jak uzyskać receptę online i zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu?
fot. iStock
28.08.2020

Konsultacja u specjalisty online czy telewizyta lekarska to – jak pokazało badanie Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat – zdaniem większości Polaków (72%) najbezpieczniejszy sposób na kontakt z lekarzem. Nic dziwnego – skonsultowanie aktualnego stanu zdrowia, otrzymanie e-recepty czy e-zwolnienia nigdy nie było tak proste i skuteczne. Jak to wygląda w praktyce?

Najlepszy specjalista online w Twoim domu

Niespodziewanie skończyły Ci się leki? A może czujesz, że Twoje zdrowie szwankuje i potrzebujesz konsultacji lekarskiej? Być może masz też objawy przeziębienia czy innego rodzaju osłabienia organizmu i nie czujesz się na siłach, aby wykonywać swoją pracę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, we wszystkich tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może okazać się telemedycyna. Jedna z najlepiej ocenianych klinik online to telemedika.net.

Wizyta lekarska online za pośrednictwem internetu czy telefonu to alternatywa dla długich godzin spędzonych w przychodni. W dobie pandemii takie rozwiązanie przeżywa prawdziwe oblężenie. Coraz więcej Polaków decyduje się bowiem na telemedycynę. I dobrze! W obecnej sytuacji to najbezpieczniejszy sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Co jeszcze daje teleporada? Sprawdziliśmy w największej klinice online telemedika.net

Diagnoza online, czyli szybka reakcja na Twoje problemy zdrowotne

Wizyta u pediatry przez internet, internista na telefon, konsultacja telefoniczna z neurologiem bez skierowania czy natychmiastowa pomoc ginekologiczna online to tylko przykłady usług oferowanych przez specjalistów i realizowanych całkowicie zdalnie. Dla pacjenta to gwarancja:

  • szybkiego umówienia wizyty, która może odbyć się o dowolnej, dogodnej dla pacjenta porze (bez ograniczeń godzinowych wynikających z funkcjonowania przychodni),
  • bezpieczeństwa – wizyta odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w domu pacjenta, dzięki czemu nie jest on narażony na ewentualne zakażenie, co jest niezwykle istotne w obliczu trwającej pandemii,
  • niskiej ceny, zdecydowanie niższej niż w standardowym cenniku prywatnej placówki – zamiast 150 zł za konsultację u specjalisty, konsultacja online w cenionej przez pacjentów telemedika.net to koszt 68 zł. To prawie 3 razy taniej!

Fot. materiały prasowe

Zwolnienie lekarskie przez internet? To możliwe!

Podczas konsultacji online specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad lekarski. Jeśli wówczas lekarz stwierdzi, że stan zdrowia pacjenta wymaga, aby pozostał on w domu i powstrzymał się od wykonywania pracy, ma odpowiednie narzędzia do wystawienia elektronicznego zwolnienia lekarskiego (tzw. L4). Wystarczy tylko, aby pacjent podał swój numer PESEL, a e-zwolnienie zostanie automatycznie przekazane pracodawcy. Bez wątpienia największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można to załatwić bez wychodzenia z domu w dosłownie kilka minut. To oszczędność czasu, a przede wszystkim wsparcie dla chorującego pacjenta, aby ten mógł szybciej w domowym zaciszu wrócić do zdrowia.

E-recepta w kilka minut

Pewne schorzenia wymagają długotrwałego leczenia farmakologicznego. Umówienie wizyty, wyjście z domu, czekanie pod gabinetem to dla wielu Polaków dzisiaj zbyt duże ryzyko. To z myślą o nich, o ich komforcie i bezpieczeństwie wielu lekarzy jest do dyspozycji przez internet. Aby skonsultować swój proces leczenia ze specjalistą online, wystarczą trzy proste kroki:

  • Wejdź na stronę oferującą konsultacje online, najlepiej taką, która cieszy się uznaniem pacjentów jak Telemedika.net – zaufanie wobec tej strony ma potwierdzenie w łatwych do znalezienia prawdziwych rekomendacjach klientów,
  • Wypełnij formularz, w którym opiszesz swoje dolegliwości lub przyjmowane leki, jeśli niezbędna jest kontynuacja leczenia,
  • Dokonaj płatności online.

E-recepta wysyłana jest do pacjenta w 10 minut na SMS oraz na adres e-mail i można ją zrealizować w każdej aptece.

Pamiętaj!

Jeśli czujesz, że potrzebujesz konsultacji lekarskiej, leków czy e-zwolnienia, nie czekaj. Najnowsze badania pokazują, że w trakcie pandemii COVID-19 szczególnie poszkodowani są pacjenci mający inne schorzenia, ponieważ wizyty stacjonarne często są odwoływane lub problemy zdrowotne są niedostatecznie diagnozowane. Właśnie dlatego telemedycyna to dzisiaj dla nich najlepsze rozwiązanie.

 

Materiał partnera

Komentarze (18)
Ocena: 4.78 / 5
Celia (Ocena: 5) 30.09.2020 21:49
Na szczęście żaden problem uzyskać e-receptę, a jeszcze mniejszy problem zrealizować. Pod domem mam aptekę DOZ, fajne ceny :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.08.2020 17:38
No trzymajcie się kobiety. Zaraz zaczniecie rodzić przez skype. To jest jakiś obłęd. Peknieta lakotke i zerwane więzadła też leczyli mi przez telefon na postawie usg i rezonansu , które prywatnie wyblagalam i zapłaciłam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2020 16:39
Co wy piszecie,kto rezygnuje z wizyt w przychodniach?co wy piepszycie.dodzwinoc się nie można do przychodni żeby uzyskać nawet ta teleporady. Klamiecie ,poszukujecie ludzi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2020 16:38
Anita smyl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.08.2020 16:21
To po jaką cholerę płacimy składki? Lekarze boją się przyjmować? Ciekawe, a do Biedronek czy innych sklepów to nie boją się chodzić.. To może niech w Biedronkach przyjmują? Bzdury.. Tu chodzi o kasę, a nie o Covid.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie