Kolor oczu a stan zdrowia. Widać w nich więcej niż myślisz

Są nie tylko zwierciadłem duszy, ale i naszej kondycji.
Kolor oczu a stan zdrowia. Widać w nich więcej niż myślisz
fot. Unsplash
27.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Mamy ulubione kolory oczu u płci przeciwnej, które podnoszą atrakcyjność, a niektórzy korzystają nawet ze specjalnych soczewek o wybranych odcieniach. Kiedy jednak zauważymy, że naturalny kolor naszych oczu wyraźnie się zmienił, warto skonsultować to zjawisko z lekarzem, bowiem może to zwiastować poważne choroby. 

Zobacz również: 5 magicznych ziół, których działanie powinna znać każda kobieta

Co wygląd oczu może powiedzieć na temat naszego zdrowia? Okazuje się, że bardzo wiele.

Wygląd oczu a stan zdrowia

oko

Żółte białka

Takiego ważnego sygnału nie powinnaś lekceważyć. Żółte białka mogą wskazywać na cały wachlarz chorób związanych z wątrobą: zapalenie, zaburzenia, a nawet niedrożność dróg żółciowych. Po wykluczeniu tych dolegliwości u specjalisty, zadbaj o ten narząd, rezygnując z alkoholu i jedząc więcej warzyw.

Czerwone oczy 

Przekrwione oczy to zwykle objaw przemęczenia i długotrwałej pracy przy komputerze (wtedy warto zrobić sobie dłuższą przerwę od ekranu), ale mogą też sygnalizować zapalenie spojówek, powiek, błony naczyniowej oka, a nawet jaskrę. Czerwone białka są też często zwiastunem alergii. 

Białe obwódki wokół tęczówki

Choć takie zjawisko obserwuje się zazwyczaj u starszych osób, i świadczy o podwyższonym poziomie cholesterolu, to u młodszych może zwiastować zaburzenia metaboliczne, takie jak wysoki poziom tłuszczu we krwi. Wtedy dodatkowo mogą pojawić się tłuszczaki. 

Cienie pod oczami

Ich najczęstszą przyczyną jest brak snu i wyczerpanie organizmu. Jeśli odeśpisz zalecane 8 godzin, a one nadal nie znikną, może to świadczyć o anemii, bądź problemach z tarczycą. Kiedy lekarz wykluczy te dolegliwości, prawdopodobnie winna jest temu nieprawidłowa dieta. To może być znak, że nie tolerujesz mleka lub produktów zawierających gluten

oczy

Zobacz również: 10 produktów, które działają na organizm odmładzająco. To prawdziwe eliksiry długowieczności

Źródło: medonet.pl, poradnikzdrowie.pl

Polecane wideo

Mają piękne oczy, ale nad nimi dzieje się coś dziwnego. Nie powinny same regulować brwi
Mają piękne oczy, ale nad nimi dzieje się coś dziwnego. Nie powinny same regulować brwi - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie