Single na kwarantannie mają szczególnie ciężko. Ten kraj ma dla nich zaskakujące, pomocne wytyczne

Rekomenduje ciekawy sposób na radzenie sobie z samotnością.
Single na kwarantannie mają szczególnie ciężko. Ten kraj ma dla nich zaskakujące, pomocne wytyczne
Fot. Unsplash
19.05.2020

Kiedy w połowie marca 2020 roku rządy kolejnych europejskich i światowych państw wprowadzały tzw. lockdown oraz nakazywały obywatelom pozostawanie we własnych domach wszyscy mieliśmy nadzieję, że taki stan rzeczy nie utrzyma się długo, a nasze życie wkrótce wróci do normalności. Stało się jednak inaczej, a przymusowa domowa kwarantanna trwa już przeszło dwa miesiące. 

Zobacz również: Nietypowy skutek pandemii w Polsce. Wiele osób wyjdzie z niej z nowym stanem cywilnym

Tym samym wiele osób utknęło ze sobą pod jednym dachem – na dobre i na złe. Mowa o rodzinach z dziećmi, partnerach czy współlokatorach, którzy nie zdążyli wrócić do domów rodzinnych przed wprowadzeniem obostrzeń albo nie mieli takiej możliwości. Z drugiej strony duża grupa osób została w czterech ścianach zupełnie sama – zwłaszcza single. A jako że wciąż obowiązują nas restrykcje co do wychodzenia z domu, tradycyjne randki na razie raczej nie wchodzą w grę.  

Dla wielu singli ta sytuacja jest bardzo trudna – w końcu kontakt z drugim człowiekiem i fizyczny to naturalna potrzeba każdego człowieka. W związku z tym holenderski Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) zaleca singlom, aby na czas pandemii znaleźli sobie stałego partnera seksualnego – tzw. sex buddy. 

Single powinni znaleźć partnera seksualnego na czas pandemii 

Instytut zaleca jednak zachować szczególną ostrożność. Uczula, aby partnerzy przeprowadzili ze sobą poważną rozmowę na temat tego, jak najlepiej wprowadzić taką relację w życie.  

Spotykajcie się z jedną i tą samą osobą w ramach kontaktu fizycznego czy seksualnego (np. z partnerem do przytulania czy do seksu), pod warunkiem, że nie są to osoby zakażone. Porozmawiajcie na temat tego, z iloma osobami się widujecie. Im jest ich więcej, tym większe ryzyko roznoszenia wirusa 

- informują eksperci z RIVM.

Ale to nie wszystko. Holenderska organizacja zaleca także masturbację 

Seks z samym sobą albo z innymi osobami na odległość jest możliwy - możecie opowiadać sobie nawzajem historyjki erotyczne albo wspólnie się masturbować 

- rekomenduje holenderski Instytut Zdrowia Publicznego. 

Jak oceniacie takie wytyczne? Wyobrażacie sobie, że któraś z oficjalnych polskich organizacji wydałaby podobny komunikat? 

Zobacz również: Lekarze nie mają wątpliwości, jak dbać o odporność w dobie koronawirusa. Zalecają coś bardzo niegrzecznego

Polecane wideo

Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja”
Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ieksks (Ocena: 5) 20.05.2020 09:51
Ale głupi artykuł. Sprowadził singli do zwierząt, które nie umieją pohamować popędu. Kiedy się skończy myślenie, że jak jest się singlem to nagle trzeba dawać na lewo i na prawo?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie