Maseczki jednorazowe od dzisiaj kupisz w ŻABCE. Ile będą kosztować?

Obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych wchodzi w życie od jutra. Sieć Żabka umożliwia zakup jednorazowych maseczek.
Maseczki jednorazowe od dzisiaj kupisz w ŻABCE. Ile będą kosztować?
Fot. Unsplash
15.04.2020

Mimo nakazu pozostania w domach, a także decyzji o zamknięciu galerii handlowych, parków, placów zabaw i różnych punktów usługowych, w Polsce wciąż przybywa osób zakażonych koronawirusem. Z tego względu rząd postanowił nałożyć na wszystkich obywateli obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Zarządzenie wchodzi w życie od jutra.

W związku z nim mnóstwo osób, którym nie udało się wcześniej kupić maseczek ochronnych, zastanawia się, gdzie można je nabyć. Tutaj znajdziecie adresy sklepów internetowych, które oferują wielorazowe maseczki z wymiennymi filtrami: Noszenie maseczek ochronnych będzie obowiązkowe. Gdzie je kupić?

Na taką maseczkę trzeba jednak czekać od kilku do kilkunastu dni. Warto zatem zaopatrzyć się także w maseczki jednorazowe, które od dzisiaj będzie można kupić we wszystkich Żabkach.

- Około 8 mln maseczek będzie dostępnych w opakowaniach po 10 sztuk w cenie 16,17 zł za pakiet, czyli 1,62 zł za sztukę. Firma zapewnia, że będą one sprzedawane bez zysku.
Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa - czytamy na serwisie businessinsider.com.pl.

Z kolei Tomasz Suchański, prezes firmy Żabka Polska dodaje:

W naszym przekonaniu każdy powinien mieć możliwość nabycia maseczki ochronnej w jak najniższej cenie. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dystrybucji maseczek bez zysku, w cenie która odzwierciedla koszty zakupu i transportu. Dołączyli do nas franczyzobiorcy, akceptując rezygnację z marży również po ich stronie. Wiemy, że nie zaspokoimy całego popytu, ale przygotowujemy już kolejne dostawy, by każdy mógł chronić siebie i swoich najbliższych.

Sieć wprowadziła również zasadę limitu jednej paczki maseczek dla jednego klienta. Kolejna dostawa towaru pojawi się w Żabkach w przyszłym tygodniu.

Maseczki wielorazowe na Poczcie Polskiej

Również Poczta Polska postanowiła poszerzyć swój asortyment o maseczki wielokrotnego użytku. Najpóźniej 20 kwietnia we wszystkich placówkach na terenie całego kraju będzie można nabyć wielorazowe maseczki ochronne w cenie 9,99 zł za sztukę. Produkty będą także dostępne w sklepie internetowym w paczkach po pięć sztuk za cenę 49,95 zł.

- Maseczki dostępne na Poczcie wyprodukowała polska firma Prakt Practical Equipment. Są wykonane z tkaniny Medico zapewniającej izolację przed czynnikami zewnętrznymi. Parametry tkaniny umożliwiają jej wielokrotne pranie w temperaturze do 95 st. Celsjusza w celu dezynfekcji. Maseczki można też prasować. Tkanina, z której są wykonane, powinna wytrzymać 50 cykli prania i suszenia bębnowego w temperaturze 95 st. Celsjusza – wyjaśnia businessinsider.com.pl.

A Wy macie już maseczki ochronne czy dopiero zamierzacie je kupić?

Zobacz także: Zagadkowa wizja "polskiego Nostradamusa". Ma się spełnić w ciągu 2 tygodni

Polecane wideo

Quarantine Nails. Ten piękny manicure zachwyca, ale też dodaje otuchy
Quarantine Nails. Ten piękny manicure zachwyca, ale też dodaje otuchy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie