Przełomowe wieści z Chin w związku z koronawirusem. „Dziś zobaczyliśmy światełko w tunelu”

To pierwszy taki przypadek od początku pandemii.
Przełomowe wieści z Chin w związku z koronawirusem. „Dziś zobaczyliśmy światełko w tunelu”
Fot. iStock
20.03.2020

Gdy w połowie grudnia 2019 roku zaczynały docierać do nas pierwsze informacje na temat tajemniczego i śmiercionośnego wirusa z Chin, mało kto wierzył, że w jakikolwiek sposób wpłynie to na nasze życie. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że wirus COVID-19 rozprzestrzeni się na ponad 100 krajów świata i stanie się globalną pandemią. Dziś już od tygodnia żyjemy w izolacji społecznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i mamy nadzieję, że rzeczywistość niczym z filmów katastroficznych szybko przeminie. 

Zobacz również: 10 popularnych teorii spiskowych na temat koronawirusa. Ludzie naprawdę w to wierzą

Niestety wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli na to jeszcze trochę poczekać. Dane pokazują, że jeśli chodzi o Europę wciąż mamy tendencję wzrostową przypadków zakażeń. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie na koronawirusa zachorowało już ponad 41 tys. osób, z czego 3,4 tys. zmarło. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech przewyższyła liczbę zgonów w Chinach, gdzie po raz pierwszy rozszalała się epidemia. Zarejestrowano tam 3,2 tys. ofiar. Wszystko wskazuje na to, że Chiny najgorsze mają już za sobą, a potwierdzają to przełomowe wieści z Państwa Środka. 

Koronawirus: brak nowych zakażeń w chińskim mieście Wuhan

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w środę 18 marca 2020 roku w tym kraju nie odnotowano ani jednego nowego lokalnego przypadku zakażenia koronawirusemTakie same informacje podano za kolejną dobę, czyli 19 marca. Wszystkie nowe przypadki zakażeń w Chinach dotyczyły osób, które wróciły z zagranicy. 

Dziś zobaczyliśmy światełko w tunelu po tak wielu dniach ciężkich wysiłków 

- powiedział Jiao Yahui, inspektor z chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia. Organizacja przekazała też inne dobre wiadomości. Po raz pierwszy od kilkunastu tygodni dzienna liczba zgonów z powodu COVID-19 w Chinach jest jednocyfrowa. W środę w Państwie Środka z powodu koronawirusa zmarło tylko 8 osób, większość w prowincji Hubei, gdzie zaczęła się epidemia. 

Eksperci są zdania, że epidemia wirusa COVID-19 w mieście Wuhan wyraźnie wyhamowuje. W środę 18 marca 2020 roku nie zanotowano tam ani jednego nowego zakażenia, a w poniedziałek i wtorek - tylko po jednym. W pozostałych miastach prowincji Hubei nie stwierdzono nowych przypadków już od 2 tygodni.  

Mamy olbrzymią nadzieję, że ta tendencja spadkowa się utrzyma i już wkrótce dotrze także do pozostałych rejonów świata, a nasze życie będzie mogło wrócić do normy. 

Zobacz również: Nostradamus miał przewidzieć koronawirusa. Dokładnie opisał przebieg epidemii

Polecane wideo

Na temat diety keto krąży wiele mitów. Ona przetestowała ją na własnej skórze
Na temat diety keto krąży wiele mitów. Ona przetestowała ją na własnej skórze - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.04.2020 13:24
Na covid2020.pl codziennie znajdziesz nowe informacje na temat koronawirusa. Zajrzyj aby dowiedzieć się więcej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2020 07:55
A tam ludzie pracowali?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2020 15:59
U nas nie minie tak szybko. Ludzie są durni. W moim kościele codziennie są po 4 msze. Sprawdzałam kamerę z nadzieją na zobaczenie pustego kościoła. Rzygam tymi miernotami.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 20.03.2020 13:11
mam nadzieję, że u nas też będzie tendencja spadkowa niedługo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2020 12:22
oby u nas też to minęło
odpowiedz

Polecane dla Ciebie