KORONAWIRUS. Czy jeżdżenie taksówkami jest bezpieczne?

Śmiertelny wirus sieje panikę wśród Polaków. Czy przemieszczanie się taksówkami jest dla nas bezpieczne?
KORONAWIRUS. Czy jeżdżenie taksówkami jest bezpieczne?
Fot. Unsplash
13.03.2020

W to, co dzieje się aktualnie w Polsce i na świecie, naprawdę trudno uwierzyć. Wirus COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo na całym globie w tak szybkim tempie, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) określiła koronawirusa jako pandemię.

Przeczytaj także: Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce! Zmarła 57-letnia kobieta

Sytuacja w Polsce pogarsza się z dnia na dzień. Rząd podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu teatrów, muzeów, kin, przedszkoli i szkół. W wielu firmach pracownikom zalecono home office. W wyniku strachu przed zupełnym odcięciem od świata zewnętrznego, tysiące osób zaczęło robić zapasowe zakupy. W dużych sklepach półki z ryżem, makaronem, konserwami czy papierem toaletowym świecą już pustkami: Polacy robią zakupy ze strachu przed koronawirusem. „Sprzedaż ryżu wzrosła o 95%”

Jak zatem poruszać się po mieście, kiedy koniecznie musimy dostać się w określone miejsce? Najlepiej zrobić to własnym samochodem, z dala od komunikacji miejskiej, w której istnieje największe ryzyko zarażenia. Co w sytuacji, gdy nie mamy swojego auta? Należy wówczas rozważyć zamówienie taksówki.

Czy w taksówce można zarazić się koronawirusem?

Niektóre korporacje taksówkowe podjęły specjalne środki bezpieczeństwa. Jakie? iTaxi wymienia 5 najważniejszych działań prewencyjnych, jakie już zastosowano:

1. Mamy pod nadzorem wszystkie kursy realizowane przez naszych Kierowców w ramach iTaxi, co w razie konieczności pozwala na błyskawiczną identyfikację zarówno Pasażerów jak i Kierowców.

2. Wprowadziliśmy zakaz opuszczania samochodów przez Kierowców na postojach lotniskowych.

3. Kierowcy mają też ograniczać do minimum kontakt z Pasażerem i jego bagażem i dezynfekować ręce po każdym takim kontakcie tak, by ograniczyć do minimum możliwość zarażenia lub przenoszenia wirusa.

4. Współdziałamy z Sanepidem, Policją i Strażą Graniczną na lotniskach, odpowiadając błyskawicznie na ich zapytania co jest możliwe dzięki stosowanym zaawansowanym rozwiązaniom IT.

5. Wprowadzamy działania profilaktyczne i ochronne dla Kierowców i Pasażerów:

- jesteśmy w trakcie produkcji przesłon zabezpieczających Kierowców i Pasażerów do pojazdów współpracujących z nami Kierowców, których montaż planujemy rozpocząć najpóźniej w poniedziałek,

- oczekujemy na hurtową dostawę do naszych głównych ośrodków dystrybucji płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni pojazdów, dla wszystkich zainteresowanych Kierowców,

- rekomendujemy i ułatwiamy zakupy rękawiczek ochronnych i masek dla naszych pracowników obsługi lotniska i Kierowców,

- jesteśmy w trakcie zakupu ozonatorów i będziemy na bieżąco wykorzystywać je w naszej flocie.

Zanim zdecydujesz się wyjść z domu, zastanów się jednak, czy naprawdę jest to konieczne. Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego wszyscy powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie.

Polecane wideo

Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę”
Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2020 11:27
A co ludzie w fabrykach mają powiedzieć?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie