Wszystkie szkoły i uczelnie zamknięte z powodu koronawirusa. To oficjalna decyzja rządu

Nie wybierzemy się także do kina, teatru ani do muzeów.
Wszystkie szkoły i uczelnie zamknięte z powodu koronawirusa. To oficjalna decyzja rządu
Fot. iStock
11.03.2020

Polskie władze podejmują coraz bardziej drastyczne kroki w związku z rozprzestrzeniającą się w naszym kraju epidemią koronawirusa4 marca 2020 roku w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia wirusem COVID-19. Na chwilę obecną mamy już 25 chorych, ale niestety wiele wskazuje na to, że ta liczba będzie dynamicznie rosnąć. Na szczęście póki co nie ma żadnych ofiar śmiertelnych. 

Zobacz również: Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”

Premier Mateusz Morawiecki właśnie poinformował na specjalnej konferencji prasowej, że od piątku 13 marca 2020 roku na kolejne dwa tygodnie zamknięte zostają wszystkie szkoły oraz uniwersytety, a także żłobki oraz klubiki dziecięce. 

Podjęliśmy decyzję o wszystkich zamknięciu placówek oświatowych oraz uczelni na dwa tygodnie. To jest decyzja odpowiedzialna. O ile dzieci przechodzą chorobę w sposób stosunkowo łagodny, to są dobrymi "przekaźnikami" i mogą zakażać innych, np. swoich dziadków. Wirus rozprzestrzenia się niezwykle szybko. Niech rozsądek idzie w parze ze zdrowiem. Decyzja o zamknięciu szkół obowiązuje od poniedziałku, ale już od jutra prosimy, żeby wszyscy ci, którzy mogą się powstrzymać od posyłania dzieci do szkoły, zrobili to. Dotyczy to też uczniów szkół średnich 

- powiedział szef polskiego rządu. Z kolei minister edukacji dodaje, że decyzja o 14 dniach zawieszenia funkcjonowania szkół nie wpłynie na terminarz obecnego roku szkolnego i przeprowadzania egzaminów. 

Od jutra zamknięte zostają także ośrodki kultury, a więc kina, teatry i muzea, o czym poinformował minister kultury, Piotr Gliński. 

Żadne działania administracyjne nie są w stanie powstrzymać rozpowszechniania się wirusa. Bez odpowiedzialnego społeczeństwa, administracyjne nakazy nie powstrzymają epidemii. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny, ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież wychodziła do klubów, na spotkania towarzyskie. Szanowni państwo, to jest czas kwarantanny naszego społeczeństwa, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji

- mówił z kolei minister zdrowia. 

Zobacz również: LIST: „Robię zapasy na wypadek epidemii. Trzeba się przygotować na najgorsze”

Polecane wideo

Najpiękniejsza Brytyjka nie zawsze tak wyglądała. Pokazała zdjęcia sprzed kilku lat
Najpiękniejsza Brytyjka nie zawsze tak wyglądała. Pokazała zdjęcia sprzed kilku lat - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
Mama Patusiniunki (Ocena: 5) 17.03.2020 15:57
Kina tez? Mojedzieci maiom siem nudzici? Jestesće bes serdza! MACIE TO WYLUMASZYC MOIM DZEĆKOM
odpowiedz
Katja (Ocena: 5) 12.03.2020 21:36
Dokładnie, są takie miejsca, których zamknąć nie można, a w których każdego dnia przebywa bardzo dużo ludzi. Jeśli chodzi o wszelką dezynfekcję pomieszczeń, słyszałam, że świetnie sprawdza się ozonowanie. Dlatego od razu zadzwoniłam do GreenStyle, z Warszawy. Mają ostatnio sporo pracy, ale znaleźli dla mnie czas.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2020 04:51
Oj tam ja ważniejsze że ludzie dlaje pracują w skupiskach pracy
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.03.2020 12:40
Czy wy czasem czytacie wasze teksty przed publikacją? Takie głupie błędy i to w tak krótkim i prostym artykule?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie