„Test dłoni” robi furorę. W ten prosty sposób sprawdzisz stan swojego zdrowia

To powinien być sygnał ostrzegawczy.
„Test dłoni” robi furorę. W ten prosty sposób sprawdzisz stan swojego zdrowia
fot. Unsplash
02.12.2019

Czasami wydaje nam się, że jesteśmy okazami zdrowia. Brak nadwagi, nałogów i sportowy styl życia mają gwarantować świetną kondycję. Każdemu jej życzymy, ale czasami organizm z niewyjaśnionych przyczyn odmawia posłuszeństwa. Najważniejsze to zdawać sobie sprawę z ryzyka i w porę zareagować.

Zobacz również: Coraz więcej kobiet cierpi na tę krępującą przypadłość. Winne są... sztuczne rzęsy

Tylko jak, skoro niczego nie podejrzewamy? Na wszelki wypadek każdy z nas powinien wykonać prosty „test dłoni” - zachęca serwis brightside.me. Nie jest to oczywiście profesjonalne badanie medyczne, ale może wskazać ewentualne nieprawidłowości. A czasami nawet uratować życie - przekonuje portal.

Sprawdź, jak dokładnie to zrobić i co oznaczają wyniki.

Do wykonania testu potrzebne jest głębokie naczynie, odrobina wody, ewentualnie lód i twoje dłonie. Do miski wlewamy jak najbardziej zimną wodę. Możemy spotęgować efekt wrzucając jeszcze kilka kostek lodu. Teraz wystarczy już tylko zanurzyć w płynie obie ręce i trzymać je tam przez dokładnie 30 sekund.

Nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie, ale zdrowy człowiek powinien je bez problemu przetrwać. Co z tego wynika? Po wyciągnięciu dłoni z mroźnego roztworu należy im się dokładnie przyjrzeć. Wyniki „badania” mogą być dwa i każdy oznacza co innego.

Zwróć uwagę na kolor palców.

Zobacz również: Miesiączka to nie tylko krwawienie. 9 dziwnych rzeczy, które dzieją się z ciałem

Jeśli palce zrobiły się czerwone

To bardzo prawidłowy objaw, który świadczy o tym, że nie masz problemów zdrowotnych. A przynajmniej z układem krwionośnym, który działa prawidłowo. Twoja krew jest odpowiednio natleniona, więc na razie nie ma powodów do obaw.

Jeśli palce zrobiły się niebieskie

Ostateczną diagnozę postawi lekarz, ale warto zwrócić uwagę na ten objaw. Istnieje ryzyko, że układ krwionośny nie działa najbardziej sprawnie. Krew nie jest odpowiednio natleniona i dopiero masaż palców przywróci im bardziej czerwony odcień.

Wtedy naprawdę warto się przebadać. Zwłaszcza, kiedy zauważasz u siebie takie objawy jak płytki oddech, częste bóle i zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, zwiększoną potliwość czy drętwienie kończyn. Lepiej dmuchać na zimne.

Zobacz również: 10 mitów o otyłych kobietach, w które powinniśmy wreszcie przestać wierzyć

Polecane wideo

Dziewczyna przetestowała skarpetki złuszczające. Zobaczcie, co się stało z jej stopami!
Dziewczyna przetestowała skarpetki złuszczające. Zobaczcie, co się stało z jej stopami! - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.01.2020 11:59
Neurolog mi o tym wspominał przy okazji innych badan.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie