Czy cola naprawdę pomaga na niestrawność?

Coca-cola to napój, z którym wiąże się wiele przekonań. Czy informacja o tym, że cola pomaga na problemy takie jak biegunka i ból brzucha jest prawdziwa?
Czy cola naprawdę pomaga na niestrawność?
21.09.2009
> -->

Jeśli żyjesz w ciągłym pośpiechu, kursując pomiędzy studiami, pracą, a codziennymi obowiązkami, możesz mieć problemy z zachowaniem zdrowej diety.

Spożywanie szybkich posiłków w przypadkowych miejscach, jedzenie niedokładnie dopieczonego mięsa czy picie niebutelkowanej wody i napojów z lodem to główne przyczyny występowania bólu brzucha, niestrawności, a nawet niedrożności jelit.

Warto wiedzieć, że w sytuacjach pojawienia się nieżytu żołądkowo-jelitowego czy ostrej biegunki może pomóc coca-cola! Pamiętaj jednak, aby wcześniej pozbyć się drażniących przewód pokarmowy bąbelków.

Mimo iż powszechnie wiadomo, że napoje gazowane pite regularnie w dużych ilościach, negatywnie wpływają na nasze zdrowie, to w chwilach kryzysu, kiedy nie możesz pozwolić sobie na szybkie wprowadzenie diety składającej się z gorzkiej herbaty oraz lekkostrawnych potraw, warto skorzystać z pomocy popularnego ciemnego napoju.

Duże grono niedowiarków traktuje informację o leczniczym działaniu coli jako jeden z mitów, od dawna towarzyszących właściwościom tego napoju. Jednak nawet lekarze zalecają picie wygazowanej coca-coli w sytuacjach, w których nie możemy poradzić sobie z kłopotami żołądkowymi.

Alicja Milewska

Zobacz także:

Coca-cola działa jak żel plemnikobójczy? W latach 50’ i 60’ picie Coca-coli w dużych ilościach, uważane było za świetną kurację antykoncepcyjną! Czy w tym micie można znaleźć choćby ziarno prawdy?

                                                              

Picie coli może zabić! Spożywanie napojów gazowanych w bardzo dużych ilościach może być niebezpieczne. Przeczytaj, gdzie znajduje się granica rozsądnego spożywania coca-coli, czy pepsi!

Komentarze (145)

Ocena: 4.99 / 5
lufa (Ocena: 5) 01.07.2018 00:10
nie wiem czy cola pomaga na niestrawność. wiem natomiast, że mój lek który stosuję czyli Debutir pomaga mi w tym żeby moje jelita dobrze pracowały. żebym nie miała ani zaparć, ani biegunek. to chyba lepsze rozwiązanie niż cola.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 14.04.2018 21:56
Czy przed wypiciem coli, żeby zadziałała tak jak powinna trzeba ją wygazować???
odpowiedz
Olianna (Ocena: 5) 08.04.2017 16:31
Od dwóch dni boli mnie brzuch i mam biegunkę szkoda mi pomoże Czy będziesz po niej gorzej?
odpowiedz
paola (Ocena: 5) 21.04.2015 09:57
Słyszałam, że cola pomaga przy biegunce, ale jeszcze jej nie miałam okazji zastosować, bo u nas w domu zawsze się sprawdza lek na biegunkę loperamid. Działa naprawdę szybko i skutecznie.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2014 11:18
wez te swoje reklamowki i won z forum
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo