5 sposobów na zdrowy biust

Kompleksy z biustem są jednymi z najczęstszych wśród kobiet, obok tych odnośnie wagi i pośladków.
5 sposobów na zdrowy biust
04.07.2008

Biustów jest tyle, co kobiet. No, może oprócz tych stworzonych ręką chirurgów na wzór hollywoodzkich pierwowzorów. Różnią się wielkością, kształtem, ułożeniem, ale wszystkie są piękne. Z niektórych trzeba to piękno wydobyć. Piersi nie wolno za bardzo eksponować, lepiej je subtelnie zarysować.

W uzyskaniu pożądanego efektu pomoże ci pielęgnacja. Ważne, żeby dbać o biust przez cały rok, a nie tylko wiosną i latem. Pomoże ci w tym kilka pożytecznych rad:

  1. Utrzymuj stałą wagę – wszelkie zmiany masy negatywnie wpływają na twój biust, chodzi o powstrzymanie wahań wagi, przeskakiwanie ze skrajności w skrajność zmniejsza elastyczność skóry. Tycie powoduje rozstępy, chudnięcie natomiast sprawia, że piersi opadają, a skóra wiotczeje.
  2. Jedz dużo warzyw – przeciwutleniacze wiążą rodniki (odpowiadają za zmiany nowotworowe i starzenie się skóry). Warzywa są najbogatszymi produktami w przeciwutleniacze - to: witaminy C, E, Beta-karoten, flawonoidy. Dzięki odpowiedniej diecie zwiększysz jędrność i sprężystość skóry.
  3. Regularnie badaj piersi - systematyczność badań jest podstawą w profilaktyce piersi. Musisz poznać swój biust, wtedy sama możesz sprawdzać, czy nie ma żadnych guzków . Zacznij od 20. roku życia i rób to raz w miesiącu, zaraz po miesiączce. Jeśli już nie miesiączkujesz, rób to zawsze tego samego dnia, w odstępach 30-dniowych. Oprócz obserwacji, które możesz wykonać sama, pamiętaj o mammografii i ultrasonografii. Pierwsze USG zrób sobie przed 25. rokiem życia, a kolejne co 2 lata. Badania mammograficzne rozpocznij w wieku 35 lat.
  4. Dobierz stanik – niewłaściwy dobór źle wpływa na kształt piersi. Za małe biustonosze uciskają i deformują, za duże w obwodzie źle podtrzymują biust i zmniejszają jego jędrność. Mierz staniki, aż znajdziesz idealny, w każdym miejscu dopasowany wielkością i szerokością.
  5. Pielęgnuj skórę na dekolcie oraz piersiach – to dzięki niej biust jest naciągnięty i sprężysty (taki naturalny stanik). Powinnaś stosować odpowiednią pielęgnację do swojego wieku. Do 25. roku wystarczą nawilżające balsamy - zapewnią elastyczność, gładkość i sprężystość. Po 25. roku musisz zacząć stosować kremy do pielęgnacji biustu.

Ważne też, aby oprócz wszelkiego rodzaju kosmetyków i badań pamiętać o ćwiczeniach na biust, które zapewnią mu jędrność, a skórze elastyczność.

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.01.2012 18:11
Tutaj wpisz treść komentarza do 5 sposobów na zdrowy biust...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.10.2011 11:21
Odpowiednie ćwiczenia na siłowni i w miesiąc muszę wymieniać stanik na rozmiar większy ;) Dziewczyny, idźcie pakować na klatę :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 18:08
ja uzywalam serum eveline rozowego albo takie serum bust Up i w sumie oba sa super :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.09.2008 20:18
czy są jakieś kremy działające na powiększenie biustu?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.09.2008 16:16
a co zrobic zeby ten biust trochę urósł??
odpowiedz

Polecane dla Ciebie