Badacze odkryli, jak picie kawy wpływa na długość naszego życia!

Naukowcy prowadzili badania przez 10 lat. Wnioski są bardzo optymistyczne.
Badacze odkryli, jak picie kawy wpływa na długość naszego życia!
Fot. Unsplash
12.12.2018

Kawa ma fanów na całym świecie, ale mogłyśmy już przeczytać różne opinie dotyczące jej wpływu na nasze zdrowie. Do optymistycznych wniosków doszli jakiś czas temu hiszpańscy naukowcy po ponad 10 latach badań przeprowadzonych łącznie na ponad 20 tys. osób. Okazało się, że ten napój pomaga wydłużyć życie. Jego picie jest jak najbardziej wskazane.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kawie!

U osób znajdujących się w grupie wiekowej 55+ został zauważony spadek śmiertelności, czytamy na serwisie ofeminin.pl. Osoby te piły kawę regularnie. Niektórzy obawiają się, że nawyk może się przyczynić do powstania nadciśnienia tętniczego, ale naukowcy zaprzeczyli. Stwierdzili oni, że nawet picie kawy w nadmiarze nie wywołało u przebadanych osób negatywnych skutków zdrowotnych.

Działanie kawy na ludzki organizm wymaga stałych badań. Dotychczasowe studia potwierdziły, że dobroczynne oddziaływanie kawy na człowieka może wynikać z synergii występujących w niej składników, z których część ma właściwości przeciwutleniające, a inne przeciwzapalne – czytamy na portalu ofeminin.pl wyjaśnienie członka zespołu badawczego, Miguela Martineza-Gonzaleza.

Rozgrzewająca kawa na zimowe dni

Co ciekawe, prozdrowotne właściwości dotyczą zarówno kawy rozpuszczalnej, jak i z ekspresu.

Polecane wideo

Skrajna otyłość ją zabijała. Schudła 70 kg i dziś jest ambasadorką Ironmana!
Skrajna otyłość ją zabijała. Schudła 70 kg i dziś jest ambasadorką Ironmana! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie