Naukowcy ostrzegają przed ścieleniem łóżka zaraz po wstaniu. Nie uwierzysz, dlaczego...

To nie żart. Dowiedz się, czym to grozi!
Naukowcy ostrzegają przed ścieleniem łóżka zaraz po wstaniu. Nie uwierzysz, dlaczego...
Fot. Unsplash
10.12.2018

Niektóre osoby ścielą łóżko zaraz po wstaniu, a inne później. Są też osoby, które w ogóle tego nie robią. Każdy ma swoje argumenty, ale komu należy przyznać rację?

Czy możesz używać szczoteczki sonicznej, jeżeli masz wrażliwe zęby?

Podobno niezasłane łóżko źle wpływa na nas pod tym względem, że trudniej jest zabrać się do pracy. Dlatego często możemy usłyszeć i przeczytać, że najlepiej ścielić łóżko zaraz po wstaniu. Ale z tym zdaniem nie zgadzają się naukowcy, czytamy na serwisie kobieta.onet.pl. Twierdzą, że ten nawyk może nam zaszkodzić.

Kiedy wstajemy, pościel jest jeszcze ciepła. Czasami także wilgotna od potu. Jeżeli złożymy ją w takim stanie, będzie ona stanowić wspaniałe siedlisko dla roztoczy. Uwielbiają one ciepło i wilgoć - właśnie w takich warunkach się wylęgają i bardzo szybko rozmnażają, podaje dalej portal kobieta.onet.pl.
Pomijając wstręt, obecność roztoczy jest szkodliwa dla zdrowia. W wyniku kontaktu z tymi pajęczakami można się nabawić atopowego zapalenia skóry, wysypki skórnej, zapalenia spojówek, kataru i innych dolegliwości.

Co kolor języka mówi o Twoim zdrowiu?

Wniosek? Odczekaj co najmniej godzinę, zanim pościelisz łóżko. Zaleca się również otwarcie okna, żeby wywietrzyć pościel.

Nie miała ŻADNYCH operacji, a wygląda jak żywa lalka. Cud czy zwykła ściema?
Nie miała ŻADNYCH operacji, a wygląda jak żywa lalka. Cud czy zwykła ściema? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2018 10:07
HAHHAHAHAHA atopowe zapalenie skóry wywołane przez ścielenie łóżka! Nobla dla redakcji!
odpowiedz
Zielonka (Ocena: 1) 10.12.2018 02:20
Atopowego zapalenia skóry nie da się "nabawić", id.io.tki. Atopowe zapalenie skóry to REAKCJA ALERGICZNA o podłożu GENETYCZNYM (mówiąc w skrócie. AZS jest to przypadłość zaliczana do atopowych chorób skóry, wywołana genetycznie uwarunkowaną nieprawidłową reakcją immunologiczną - to tak bardziej skomplikowanie, ale sens jest ten sam). Tym się nie da zarazić, nie da się tego "nabawić"!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie