Solarium zabija!

Do tej pory naukowcy byli zgodni co do tego, że solarium szkodzi. Dziś są pewni, że powoduje raka. Czy nadal chcesz się w nim opalać?
Solarium zabija!
31.07.2009

Kilka tygodni temu, gdy sezon na solarium rozkwitł w pełni, przygotowałyśmy dla was kompleksowy artykuł na ten temat, czyli kompendium wiedzy o opalaniu w solarium. Przed kilkoma dniami natomiast pojawiła się w mediach informacja, że naukowcy z Międzynarodowej Agencji Badania Raka, po przeprowadzeniu szeregu badań, są już pewni – solarium powoduje nowotwory.

Do tej pory solarium było kategoryzowane jako „prawdopodobnie rakotwórcze”, dziś już wiadomo, że to pewnik. Sprawą „rakotwórczego dla człowieka” solarium (być może nawet zakazu jego używania) ma zająć się wkrótce WHO, co budzi niepokój w sercach właścicieli salonów piękności na całym świecie, które zarabiały krocie na naiwnych tanorektyczkach.

Badania, na które powołuje się organizacja, wykazały podobno, że kobiety opalające się na solarium przez 30. rokiem życia, o 75% częściej zapadają na Raka skóry i czerniaka oka. Mimo ogromu zagrożeń, wielu specjalistów jest zdania, że promienie nadfioletowe mają pozytywny wpływ na leczenie wielu schorzeń. Są to między innymi choroby gardła i nosa, trudno gojące się rany, łuszczyca, trądzik pospolity, nerwobóle nerwu kulszowego oraz krzywica.

Zachęcamy was do wzięcia udziału w naszej SONDZIE: Czy nadal będziesz korzystała z solarium? Wyraź swoją opinię i poznaj zdanie innych Papilotek! 

Natasza Lasky

Zobacz także inne SONDY Papilota:

Czy wysoka dziewczyna może chodzić na obcasach? 

Czy marihuana powinna zostać zalegalizowana w Polsce?  

Polecane wideo

Komentarze (350)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2010 15:05
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.09.2009 21:57
http://www.zemsta-za-zdrade.com/?id=66cd6c63 KONIECZNIE WEJDŹCIE!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.09.2009 20:55
ja chodzilam jak mialam syf yna twarzy,bo sie wysuszaly szybko.;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2009 20:19
nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2009 20:18
nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozatym czytalam ze jak ma sie tradzik to nie powinno korzystac sie z solarium i ...mam 19 lat i tylko raz tam bylam i juz nigdy wiecej ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie