Przełom w leczeniu pryszczy. Powstanie... szczepionka na trądzik!

Koszmar osób, które się z nim zmagają, dobiegnie końca.
Przełom w leczeniu pryszczy. Powstanie... szczepionka na trądzik!
Fot. Unsplash
18.07.2018

Trądzik to zmora nie tylko nastolatek. Dotyka on również starsze osoby: trzydziestolatki i czterdziestolatki. Trudno go wyleczyć i nie zawsze da się go zakryć korektorem. Przyczyny powstania trądziku mogą być różne. Bardzo często chodzi o problemy hormonalne, ale nie bez znaczenia jest też dieta i niewłaściwa pielęgnacja skóry. Trądzik trwa nawet latami. Czasami pozostają po nim brzydkie blizny.

Opowiem Wam, jak udało mi się zwalczyć trądzik...

Osoby, które się z nim zmagają, z pewnością ucieszą się na wiadomość, że trwają prace nad szczepionką na trądzik. Są z nią związane wielkie nadzieje. Zadania podjęli się naukowcy z Uniwersytetu Kalifornia w San Diego. Na ten temat wypowiedział się Eric C. Huang, który jest kierownikiem zespołu badawczego. „Trądzik powoduje częściowo bakteria P. acnes, która towarzyszy nam przez całe życie. Nie mogliśmy stworzyć szczepionki na tę bakterię, bo, w niektórych przypadkach, jest ona dobra dla człowieka.Znaleźliśmy jednak przeciwciało na toksyczne białko tej bakterii, które prowadzi do stanów zapalnych, a te do trądziku. Szczepionka ma więc blokować tylko negatywne, trądzikowe działanie bakterii, bez jej całkowitego uśmiercania” – czytamy wypowiedź mężczyzny na ofeminin.pl.

Chociaż pewnie przyjdzie nam długo czekać na rezultat, a zwłaszcza na upowszechnienie szczepionki, jest nadzieja dla osób zmagających się z trądzikiem.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.08.2018 12:13
Nie mam jakiegoś strasznego problemu z pryszczami wyskakuja mi co jakiś czas ale i wtedy od razu po wyciśnieciu smaruje go Dermatoxinem to żel który łągodzi zaczerwienienia. I się szybciej goi niż bym miała zostawić to bez jakiejkolwiek działania
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2018 15:06
Antyszczepionkowcy i tak będę chodzić z trądzikiem
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie