26-latka cierpiąca na nadmierne owłosienie opowiada o samoakceptacji

Nie było łatwo!
26-latka cierpiąca na nadmierne owłosienie opowiada o samoakceptacji
Fot. Prt screen
02.07.2018

Nie ma kobiety, która by nie pragnęła być piękna. To pragnienie pogłębia się, kiedy widzimy reklamy, w których występują piękne modelki albo gdy przeglądamy profile społecznościowe celebrytek. Narzekamy, że nasza skóra nie jest tak gładka, włosy takie gęste, a figurze daleko do ideału. Mimo wszystko nie mamy na co narzekać, zwłaszcza gdy poznamy historię 26-letniej Galaxii z Virginii. Kobieta cierpi na zespół policystycznych jajników. Ma brodę i włosy na klatce piersiowej.

Dziewczyny z EKSTREMALNYM hirsutyzmem (Szokujące zdjęcia!)

Problem został u niej zdiagnozowany w wieku 16 lat. Dotyczy on aż 10 milionów kobiet na całym świecie. Objawy zazwyczaj pojawiają się w okresie dorastania. Można do nich zaliczyć utratę miesiączki, przybieranie na wadze, bezpłodność, trądzik i hirsutyzm. Niestety nie ma lekarstwa na tę przypadłość. Jest tylko jedno wyjście – trzeba ją zaakceptować. Tak właśnie zrobiła Galaxia.

Kobieta przyznaje, że na początku chciała wszystko ukryć. Goliła ciało, gdy wychodziła na miasto. Bała się, że będzie postrzegana jako dziwadło. Wszystko zmieniło się, gdy poznała swojego partnera. Oboje akceptują siebie takimi, jacy są. Nie bez znaczenia był także moment, gdy zobaczyła modelkę Harnaam Kaur – również cierpiącą na zespół policystycznych jajników. To było dla niej wyzwalające doświadczenie. Przestała wówczas golić brodę.

Kobieta wspomina, że na początku bała się wyjść do sklepu spożywczego, ale ostatecznie przełamała to uczucie. W akceptacji siebie pomagają jej też opinie ludzi. Niektórzy płaczą, gdy słyszą jej historię. Są też tacy, którzy przyznają, że zmagają się z tym samym problemem. Po występie publicznym Galaxia dostała mnóstwo oklasków.

 

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 02.07.2018 11:24
Yyyyy.. Kurde, co innego owłosiona kobieta, a co innego owłosiona ale wyglądającą totalnie jak mężczyzna!!! kobieta. Na pierwszy rzut oka widać że ta modelka to kobieta ale z brodą, a w tym drugim przypadku powiedziała bym że to facet... :o nie mniej jednak współczuję...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.07.2018 08:06
Ale Ciemnogród! Całkiem jak w PiSowskiej IV RP.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 02.07.2018 01:20
Zespół policystycznych jajników leczy się hormonami. NIE, nie tabletkami antykoncepcyjnymi, ale hormonami które DODATKOWO mają działanie antykoncepcyjne. Niestety objawy mijają tylko na czas brania leków - po odstawieniu wszystko wraca, chociaż jest cień szansy, że po latach terapii PCOS minie. Nie samo z siebie, ale po latach terapii.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie