7 wczesnych OBJAWÓW RAKA, które 90% ludzi ignoruje

Nie wolno ich lekceważyć. To może uratować Twoje życie.
7 wczesnych OBJAWÓW RAKA, które 90% ludzi ignoruje
Fot. iStock
24.05.2017

Ludzkie ciało zawsze wysyła nam sygnał, że coś jest nie tak. Zawsze. Niestety większość ludzi ignoruje pewne symptomy, wychodząc z założenia, że lepiej nie iść do lekarza i się nie badać. Wolą żyć w nieświadomości.
Trudno zrozumieć takie podejście, zwłaszcza że szybkie wykrycie groźnej choroby daje spore szanse na jej wyleczenie.

Przeczytaj także: „Mam wstydliwą dolegliwość. Dlaczego padło właśnie na mnie?!”

Dzisiaj opiszemy Wam 7 wczesnych objawów, które mogą zwiastować nowotwór. 90% ludzi je ignoruje, ale Ty bądź w tych 10%, które swoje zdrowie traktują priorytetowo.

Zaczynamy.

1. Objawy skórne

Zwróć uwagę, czy na twojej skórze nie pojawiły się ostatnio jakieś zgrubienia. Uważnie obejrzyj zwłaszcza obszar pach i biustu.
Nie lekceważ też wysypek i podrażnień, które pojawiły się nagle i nie były spowodowane uczuleniem na pokarm lub kosmetyki.
Obejrzyj swoje znamiona. Jeśli zaczęły się powiększać, jest to powód do niepokoju. Koniecznie zapisz się na wizytę do lekarza.

2. Zagadkowy kaszel

Od dłuższego czasu męczy cię kaszel, choć nie masz żadnych innych objawów przeziębienia? A może nagle zauważyłaś, że kompletnie nie masz apetytu i mocno straciłaś na wadze? To ewidentny objaw tego, że coś złego może dziać się z twoim organizmem. Zrób sobie badania kontrolne, bo lepiej dmuchać na zimne.

3. Wysypka

Jeśli odczuwasz swędzenie narządów intymnych lub w tych okolicach pojawia się tajemnicza wysypka – może to wskazywać (ale nie musi!) na nowotwór macicy. Przebadaj się koniecznie.
Z kolei rak mózgu może wywoływać świąd w nozdrzach.

śmiertlena choroba

Fot. iStock

4. Problemy z defekacją

Jeżeli zauważyłaś krew w swoim stolcu, masz problemy z wypróżnianiem lub z twoich okolic intymnych i odbytu wydziela się zagadkowy śluz, również powinnaś powiedzieć o tym swojemu lekarzowi.

5. Problemy z oddawaniem moczu

Zauważyłaś krew w moczu? Jesteś chronicznie przemęczona i bolą cię nerki? Uważaj, to mogą być objawy raka nerek.

6. Jadłowstręt

Na raka jelit mogą wskazywać następujące objawy: nagłe chudnięcie, wstręt do mięsa, błędne przekonanie, że zjadłaś za dużo, choć w rzeczywistości spożyłaś niewielką porcję, a także problemy z trawieniem.

7. Ból gardła

Przewlekły ból gardła może wskazywać na raka krtani. Jeśli do tego kaszlesz krwią, masz trudności w przełykaniu i oddychaniu, a także masz problem z wydobyciem głosu z gardła, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Pamiętajcie, że ten artykuł nie powstał po to, by kogokolwiek straszyć. Nie radzimy także nikomu, by samodzielnie bawić się w doktora. Warto jednak świadomie obserwować swoje ciało i nie lekceważyć niepokojących sygnałów, które wysyła nasz organizm. To może ocalić nasze życie.

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.05.2017 22:20
miesiąc temu miałam straszne dwie bolące gule pod pachą...nie dałam rady podnieść ręki, bo od razu czułam ból...minęło trochę czasu i po tym już ani śladu, mam nadzieję że to skutek antyperspirantu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie