Polacy są przeciwnikami in vitro

Twórcy ustawy zakazującej sztucznego zapłodnienia zebrali już 150 TYSIĘCY podpisów poparcia.
Polacy są przeciwnikami in vitro
17.05.2009

Ludwik Skurzak z Inicjatywy Contra In Vitro poinformował, że na początku czerwca do sejmu trafi projekt ustawy całkowicie zakazującej stosowania zapłodnienia in vitro. Ustawa została napisana według nauk Kościoła Katolickiego. Dotychczas jej twórcom udało się zebrać 150 tysięcy popisów poparcia.

Nad projektem pracował między innymi arcybiskup Henryk Hoser, przewodniczący zespołu ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. W referacie, jaki wygłosił, powiedział, że nie można pozostawiać in vitro kwestii wyznania, trzeba narzucić jeden wspólny mianownik. Godność człowieka i istoty ludzkiej powinna być wartością nadrzędną.

Natomiast ks. Jacek Prusak z "Tygodnika Powszechnego" jest przeciwny wprowadzeniu zakazu in vitro. Podkreśla, że prawo nigdy nie wygra z instynktem macierzyńskim.

Oprócz społecznego projektu całkowicie zakazującego in vitro jest jeszcze kompromisowy projekt autorstwa Jarosława Gowina. Nad swoim pomysłem prace rozpoczął też PiS. Rząd na razie nie podjął decyzji, który projekt poprze i w jakiej formie. Tym samym rozwiązanie kwestii in vitro znowu się oddala. Środowiska konserwatywne i kościelne triumfują.

Zobacz także:

Brzuchy do wynajęcia

Surokatki to nowy zawód. Najważniejsza jest płodność, a zarobki potrafią być oszałamiająco duże.

Wasze listy: „Moje córeczki to dzieci z probówki”

Halina napisała do nas, chcąc pochwalić się swoją największą radością - córeczkami, które na świat przyszły dzięki metodzie in vitro.

Komentarze (534)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2013 23:19
Ja tam nie widzę w tym nic złego, chociaż... Po co tak eksperymentowac, skoro można adoptować dziecko? Przecież tyle dzieci nie ma rodziców, więc można im pomóc...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2009 19:55
Pomysl. a gdyby sie jutro okazalo, ze nie mozesz miec dzieci? tez bylabys przeciw? chcialabym to zobaczyc. kazda osoba ktora to czyta zapewne chcialaby to zobaczyc. ludzie chca miec WLASNE dzieci. czesto dzieci adoptowane sa chore na powazne choroby, ktorych u nich nie wykryto. ale to juz nie chodzi o choroby, skoro jest sposob, na posiadanie wlasnych dzieci, to czemu ludzie maja z tego rezygnowac, hmm?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2009 21:39
ja jestem ciekawa czy z pośród tych osob ktorzy podpisywali petycje choc min.50% sa osobami ktorymi nie moga miec dzieci.załoze sie ze wiekszosc z nich ma zalozona rodzine,dzieci i najnormalniej na swiecie moga bez zadnych przeszkod i problemow zajsc w ciaze.Dla osob ktore nie moga zajsc w ciaze jest to jedyne rozwiazanie.Owszem istnieje adopcja,ale to nie to samo co urodzic 'własne'.Kazda kobieta chce przezyc ciaze to najwspanialsze momenty zycia ktore kobieta przezywa.To cos pieknego byc,czuc,widziec jak sie zmieniasz z dnia na dzien.O tym tylko wiedza matki jakto jest byc w ciazy,urodzic i wychowac.Dlaczego mamy zabronic innym prawo do szczescia?To ogromny ból i cierpienie nie moc miec dzieci.Wiem po jednej osobie z rodziny ktora przez pol zycia starala sie o dziecko,leczyla sie i nic,dopiero zaplodnienie in vitro dalo Jej prawo do macierzynstwa,prawo do szczescia.To co sie dzieje to jedna wielka paranoja.Pola polakowi zamyka droge do pełnego szczescia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2009 20:59
jestem jak najbardziej za in vitro, nie widzę nic złego w tym sposobie zapłodnienia. niestety dla niektórych par jest to jedyne wyjście żeby mieć dzieciaczka, więc nie odbierajcie im tego szczęścia... a kościół znowu wtrąca się w sprawy, które go tak naprawdę nie dotyczą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2009 10:44
Jestem za in vitro gdyz nie wszyscy moga miec dzieci tak po prostu. Oczywiscie zabronilabym dla par homoseksualnych ale dlaczego nie ma byc dostepne dla malzenstw?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo