Ta ślicznotka z Instagrama skrywa tajemnicę. Gdy była dzieckiem...

Nie do wiary, że przeszła taką metamorfozę! Z czym musiała zmierzyć się Mariana?
Ta ślicznotka z Instagrama skrywa tajemnicę. Gdy była dzieckiem...
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/smokingguns/)
09.05.2017

Co jakiś czas słyszymy o ludziach, którzy pomimo ogromnych kłód rzucanych im przez życie przeciwstawili się im. Mało tego, wiele w życiu osiągnęli. Doskonałym przykładem jest Mariana Sfakianakis, o której napisał portal brightside.me. Dziewczyna prowadzi konto na Instagramie i na pierwszy rzut oka jest jedną z wielu wysportowanych ślicznotek. Mariana skrywa jednak tajemnicę. Jej życie wcale nie jest i nigdy nie było usłane różami. Dziewczyna pokazuje jednak, że warto walczyć, niezależnie od problemu, z jakim trzeba się zmierzyć.

Mariana niedawno zdecydowała się opublikować zdjęcie z dzieciństwa, które przedstawia chudą, chorą dziewczynkę - zupełnie niepodobną do pięknej kobiety, którą jest dziś. Wyznała również, że zmagała się z poważną chorobą i walka kosztowała ją mnóstwo wysiłku.

Gdy matka Mariany była z nią w ciąży, lekarze prognozowali śmierć dziecka i nie zrobili nic w kierunku, aby je ratować. Mariana wbrew przewidywaniem przeżyła. Niestety urodziła się jako wcześniak i wykryto u niej porażenie mózgowe na skutek niedotlenienia.

„Jako dziecko nigdy nie rozumiałam, co się dzieje i dlaczego różnię się od innych dzieci. Znęcano się nade mną przez to, że nie potrafię chodzić i jeżdżę na wózku inwalidzkim” - wspomina Mariana.

Zanim dziewczynka ukończyła szósty rok życia, każdy dzień był dla niej wyzwaniem. Nie tylko dlatego, że nie mogła chodzić. Pojawiła się u niej także depresja. Potem została przeprowadzona operacja, w wyniku której Mariana zaczęła normalnie się poruszać. Ale to nie był koniec. Następnie czekało ją wiele miesięcy bolesnej rehabilitacji. Mariana nie poddała się jednak.

Dziewczyna musiała kontynuować walkę przez wiele lat. Postawiła na aktywność fizyczną, co sprawiło, że nie tylko poprawiła swój stan fizyczny i wyrzeźbiła piękną sylwetkę, ale także wygrała z problemami natury psychologicznej. Obecnie zachęca innych do nie poddawania się i do walki o marzenia.

Zobacz także: 5 ohydnych rzeczy, które znaleziono w ludzkim ciele (Niewiarygodne!)

 

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
psycholog (Ocena: 5) 09.05.2017 17:26
Jestem specjalistką ds. współczesnych uzależnień i problemów młodych ludzi, muszę niestety stwierdzić, że oprócz tzw. motywacji jest tu ukryte niebezpieczeństwo "kultu ciała" czyli sport staje się zagrożeniem, bo powoduje UZALEŻNIENIE, ludzie uciekają w sport, który staje się ich obsesją, zaczynają od przeliczenia kalorii, robienia zdjęć porównywania a to krok od anoreksji, fitoreksji i wielu innych. Puenta jest taka, że człowiek jest w stanie zniszczyć się nawet "zdrowymi uzalenieniami" bo jak wiadomo każde uzależnienie to ZGUBA.
odpowiedz
marta (Ocena: 5) 09.05.2017 16:39
i właśnie takie historie najbardziej motywują mnie do dalszej walki o siebie! :) już 4 miesiące na siłce z IQgreen i lecimy dalej! może kiedys dobrnę do takiej figury jak ma Mariana :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 15:52
Wszystko spoko, tylko cały czas nie rozumiem fenomenu pokazywania się całemu światu w bieliźnie a często i bez niej. I bynajmniej nie chodzi o rzeczy typu "takie widoki rezerwuję wyłącznie dla męża" ale o to że nie chciałabym aby każdy obleśny typek mógł sobie trzepać gapiąc się na mój tyłek czy biust
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2017 13:20
dzielna dziewczyna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie