Pokazała na zdjęciach, jak goli sobie twarz. Internauci się burzą: „Po co się tak kompromitujesz?”

Tina zdecydowała się opowiedzieć wprost o swojej dolegliwości. Goli się codziennie.
Pokazała na zdjęciach, jak goli sobie twarz. Internauci się burzą:  „Po co się tak kompromitujesz?”
fot. zrzut ekranu https://www.facebook.com/fightagainstfat/
13.09.2016

Coraz więcej kobiet w czasie porannej toalety sięga po golarkę. Nie z przymusu, ale własnej woli. Wszystko wskazuje bowiem na to, że codzienne golenie twarzy (nawet zupełnie gładkiej) pozwala na poprawę stanu cery. To trik stosowany podobno od lat przez Azjatki, które z wiekiem wcale się nie starzeją. Krem do golenia nawilża skórę, maszynka ją masuje, a ostrza pozwalają pozbyć się martwego naskórka.

Ona też codziennie się goli. Ale nie dlatego, że uwierzyła w upiększającą moc tego zabiegu. Po prostu nie ma innego wyjścia. Chociaż nikt nie może odmówić jej kobiecości, dziewczyna boryka się z charakterystycznym dla mężczyzn zarostem na twarzy. Zamiast jednak ukrywać to nadal w tajemnicy - zdecydowała się upublicznić swoją historię.

Co jej dolega i dlaczego opublikowała w Internecie tak, zdaniem niektórych, kompromitujące zdjęcia?

Zobacz również: 23-latka z brodą twierdzi, że... czuje się kobieco! (Imponujący zarost)

 

zespół policystycznych jajników

fot. zrzut ekranu https://www.facebook.com/fightagainstfat/

„Cześć, mam na imię Tina i cierpię na zespół wielotorbielowatych jajników. Podobnie jak na depresję, stany lękowe, niepłodność, tycie, nierównowagę hormonalną, wzdęcia, bóle podbrzusza, trądzik, cysty, zwiększone ryzyko zachorowania na raka, a także, jak wiele kobiet w mojej sytuacji, nadmierne owłosienie twarzy.

Czy wiecie, jak bardzo niekobieco można czuć się z tego powodu? Zawsze byłam bardzo zażenowana swoją przypadłością, ale wreszcie chcę się ujawnić. Pragnę zwrócić uwagę na tę chorobę i jak może ona wpłynąć na życie. Zwłaszcza, kiedy jeszcze nie wiesz, że na nią cierpisz.

Kiedy widzisz kogoś z nadwagą, łysymi plackami na głowie albo zarostem na twarzy - NIE OCENIAJ” - pisze internautka.

Zobacz również: Kobieta z brodą: „Nie będę dłużej walczyła z zarostem. Czuję się seksownie i czekam na miłość!”

 

zespół policystycznych jajników

fot. zrzut ekranu https://www.facebook.com/fightagainstfat/

„Nigdy nie wiesz przez co przechodzi osoba, którą krytykujesz. To niesprawiedliwe, jeśli od razu oceniasz ją jako zaniedbaną i leniwą, zupełnie nie znając jej historii. Wiem, że dla niektórych takie pochopne recenzowanie innych na podstawie wyglądu jest czymś naturalnym, ale pamiętaj - wszyscy toczymy własne boje i nigdy nikogo do końca nie zrozumiesz, jeśli nie chcesz wysłuchać drugiej strony.

Jeśli podejrzewasz, że możesz cierpieć na zespół wielotorbielowatych jajników, nie bój się poprosić o pomoc lekarza. To trudna walka, ale im wcześniej się zdiagnozujesz, tym szybciej będziesz mogła pozbyć się symptomów tej choroby” - zachęca Tina.

Jej post w krótkim czasie zdobył tysiące polubień i udostępnień. Brawo za odwagę!

Zobacz również: Policystyczne jajniki a ciąża

zespół policystycznych jajników

fot. zrzut ekranu https://www.facebook.com/fightagainstfat/

Zarost na twarzy to nie jedyny problem Tiny. Z powodu choroby ma także skłonność do tycia. Jeszcze niedawno ważyła 100 kg!

zespół policystycznych jajników

fot. zrzut ekranu https://www.facebook.com/fightagainstfat/

Jej otwartość daje nadzieję wszystkim chorym, którym wydaje się, że policystyczne jajniki to koniec świata.

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
guzmania (Ocena: 5) 13.09.2016 11:19
ideały chodzące się odezwały...niech spadają na drzewo! ja tam trzymam za nią kciuki i gratuluję imponującego spadku wagi. sama schudłam na tabsach i Qgreen 13 kilo więc wiem, że najpierw trzeba zdobyć motywację a to jest najtrudniejsze żeby zacząć - później - z górki :)
odpowiedz
annhomespa.wordpress.com (Ocena: 5) 13.09.2016 10:59
dla kobiety taka choroba jest okropna. Jednak uważam, że zamiast się golić (które sprawia, że włoski są widoczniejsze, grubsze i bardziej ostre) powinna udać się na depilację laserową albo woskowanie a co najważniejsze - musi udać się na leczenie. Na dłuższą metę jej metody raczej będą odwrotne...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie