Wysportowana 22-latka musi się tłumaczyć, że NIE JEST w ciąży. Skąd ten brzuch?

Młoda sportsmenka wcale nie spodziewa się dziecka.
Wysportowana 22-latka musi się tłumaczyć, że NIE JEST w ciąży. Skąd ten brzuch?
fot. zrzut ekranu instagram.com/beth_trueman
12.05.2016

Kiedy ludzie widzą ją w takim stanie - niemal odruchowo zaczynają gratulować jej stanu błogosławionego. Młoda kobieta ewidentnie spodziewa się dziecka, a ciąża jest już bardzo zaawansowana. Problem w tym, że do zapłodnienia wcale nie doszło. Nasza bohaterka jednego dnia cieszy się umięśnionym i płaskim brzuchem, by kolejnego patrzeć, jak w zastraszającym tempie rośnie. Komentarze odnośnie tego, że za chwilę zostanie mamą przyjmuje jednak ze spokojem.

Beth Trueman zdążyła się do nich przyzwyczaić, bo z tą przypadłością boryka się już od 2 lat. Młoda Brytyjka teoretycznie powinna być okazem zdrowia, bo dba o zrównoważoną dietę i kocha sport. Od dawna jest aktywną użytkowniczką Instagrama i YouTube, gdzie zachęca swoich fanów do ruchu.

Mimo wszystko nie udało jej się uniknąć kłopotliwej choroby. Co jej jest?

Zobacz również: Wszyscy pytają ją, w którym jest miesiącu. A ona wcale nie jest w ciąży!

 

zespół jelita drażliwego

fot. zrzut ekranu instagram.com/beth_trueman

Problemy zaczęły się 2 lata temu. - Mój brzuch w krótkim czasie powiększał się do rozmiarów ciężarnej w 9 miesiącu - wyznaje w rozmowie z „Daily Mail”. - Odczuwałam rwący ból, ciągłe nudności i potężne wzdęcia, a po badaniach okazało się, że to zespół jelita drażliwego - wspomina. 

ZJD to choroba przewodu pokarmowego charakteryzująca się m.in. bólami brzucha, biegunką, zaparciami, wzdęciem, nudnościami, zgagą, domieszką śluzu w kale oraz uczuciem przelewania w brzuchu. Nie ma sposobu na jej trwałe wyleczenie. Zaleca się unikanie stresu, odpowiednią dietę i zachowawczo farmakologiczne środki wspomagające.

22-latka nazywa tę przypadłość „błogosławionym w skutkach nieszczęściem”.

zespół jelita drażliwego

fot. zrzut ekranu instagram.com/beth_trueman

Na początku dolegliwości były bardzo dokuczliwe. Beth przyznaje, że zamknęła się w sobie i wpadła w depresję. Była przerażona tym, że nie ma żadnej kontroli nad swoim ciałem. Jak twierdzi, sport i zdrowa diety poprawiły komfort jej życia, ale wciąż miewa chwile zwątpienia. „Niewidzialna choroba”, jak nazywa zespół jelita drażliwego, dotyka nawet 10-20 procent dorosłych osób.

Mimo wszystko młoda kobieta chce pozostać aktywna. Nie tylko fizycznie, ale także w portalach społecznościowych. Nie koloryzuje rzeczywistości. Paradoksalnie, pokazując swoją największą słabość, wydaje się jeszcze silniejsza.

Za wytrwałość i szczerość należy jej się uznanie!

Zobacz również: PRODUKTY, KTÓRE ŁAGODZĄ ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO

 

zespół jelita drażliwego

fot. zrzut ekranu instagram.com/beth_trueman

Beth na co dzień może się pochwalić piękna sylwetką.

 

zespół jelita drażliwego

fot. zrzut ekranu instagram.com/beth_trueman

Kiedy choroba nie daje o sobie znać - jej brzuch prezentuje się tak.

 

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
olk (Ocena: 5) 30.04.2019 14:36
Aż tak dużo to mój brzuch nie rośnie, ale rano jest płaski a popołudniu wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży. Jest to strasznie krępujące i bolesne. Dlatego poza dietą i ćwiczeniami zdecydowałam się jeszcze na łykanie debutiru, który poprawia pracę jelit i odżywia ich nabłonek, co pomaga w regeneracji błony śluzowej. Dzięki niemu czuję się o wiele lepiej i wzdęcia nie są tak straszne.
odpowiedz
Małgo (Ocena: 5) 30.05.2016 20:14
brakuje jej dobrego błonnika, też tak miałam dopóki nie zaczęłam stosować colosanex, teraz mam cały czas płaski brzuch, tylko trzeba pamiętać by dużo pić, w innym wypadku pojawią się bóle brzucha.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2016 21:45
tez tak mam, ale sensacja..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2016 16:18
Wiele osób tak ma. Też tak mam, ale brzuch nie nadyma mi się aż tak mocno. Nie raz w ten sam dzień potrafię mieć płaski brzuch, a zaraz taki balon.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2016 13:31
też mam zespół jelita drażliwego, mam czasem trochę wzdęty brzuch ale nie aż tak, może jej jest coś więcej ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie