Migrena, niestrawność, bolesna miesiączka? Uciśnij palec i pozbądź się problemu!

Refleksologia dłoni pomaga na niemal każdą dolegliwość. Wierzysz w to?
Migrena, niestrawność, bolesna miesiączka? Uciśnij palec i pozbądź się problemu!
Fot. Thinkstock
17.03.2016

Chociaż refleksologia uważana jest za pseudonaukę, z powodzeniem istnieje i rozwija się od wielu lat. To metoda terapii holistycznej, która polega na uciskaniu specjalnych punktów na ciele (nazywanych refleksami) odpowiedzialnych za konkretne dolegliwości. Wystarczy dotknąć stopę lub dłoń w odpowiednim miejscu i wszystkie problemy znikają.

Ile w tym prawdy? Naukowcy nie są zgodni, ale fanów samoleczenia przybywa. Nawet jeśli nie wierzysz naturalną medycynę, zawsze warto spróbować. Na pewno sobie nie zaszkodzisz, a być może faktycznie poczujesz się lepiej. Podpowiadamy, gdzie uciskać dłoń, by odzyskać równowagę psychiczną i fizyczną.

Który palec należy ucisnąć, żebyś poczuła się jak nowonarodzona?

Zobacz również: Jak wpływa na Ciebie (i Twoje sny) pozycja spania?

 

refleksologia

fot. Thinkstock

PALEC SERDECZNY

 

Refleksologia w tym miejscu wskazana jest dla osób z chorobami płuc i narządów trawiennych. Ucisk łagodzi również uczucie niepokoju, eliminuje dzwonienie w uszach, problemy z oddychaniem, a nawet niestrawność i biegunkę.

 

refleksologia

fot. Thinkstock

MAŁY PALEC

 

Uciskanie tego palca jest wskazane dla osób z problemami sercowymi (chodzi jednak o narząd, a nie uczucia). Eliminuje psychiczne napięcie, lęk i poczucie osamotnienia. Działa leczniczo na bóle gardła, wzdęcia oraz schorzenia związane ze słabymi kośćmi.

Który palec uciśniesz najpierw?

Zobacz również: DIETA DLA MÓZGU - CO JEŚĆ, ŻEBY LEPIEJ MYŚLEĆ

 

refleksologia

fot. Thinkstock

KCIUK

 

Uciskanie kciuka podobno radzi sobie z bólem żołądka, jak i dolegliwościami dotyczącymi śledziony. Wpływa również pozytywnie na nerwowość, niepokój i depresję. Łagodzi wszelkiego rodzaju problemy skórne, bóle głowy, bóle brzucha oraz ogólne rozbicie organizmu.

refleksologia

fot. Thinkstock

PALEC WSKAZUJĄCY

 

Palec ten należy uciskać, jeśli skarżysz się na problemy związane z nerkami i pęcherzem moczowym. Refleksologia w tym miejscu łagodzi uczucie lęku, działa rozkurczająco na mięśnie, eliminuje bóle pleców i zębów oraz wszelkie dolegliwości gastryczno-żołądkowe.

refleksologia

fot. Thinkstock

ŚRODKOWY PALEC

 

Uciskanie środkowego palca ma być podobno lekiem dla skarżących się na ból wątroby oraz nadmierną nerwowość. Łagodzi uczucie gniewu oraz niepewności. Poprawia działanie układu krążenia, eliminuje bóle menstruacyjne, nieostre widzenie oraz migrenę.

Humor z aptek: Nie uwierzysz, o co pacjenci proszą farmaceutów!

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 30.05.2020 23:54
nie działa, nie polecam
odpowiedz
sabkarabka (Ocena: 5) 01.04.2016 06:35
Czy wierzę, średnio. Próbowałam refleksologii i się u mnie nie sprawdziła. Moim prawdziwie skutecznym zestawem są tryptany przepisane przez neurologa i porady ze stronki abcmigrena.pl
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 09:24
a u prawej czy lewej ręki?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2016 09:19
Jo dobra yhym...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie