Co dzieje się z Twoim ciałem po 20 minutach / 8 godzinach / 3 miesiącach / roku od rzucenia palenia?

Właśnie podjęłaś walkę z nałogiem? Przeczytaj, co dzieje się teraz z Twoim organizmem!
Co dzieje się z Twoim ciałem po 20 minutach / 8 godzinach / 3 miesiącach / roku od rzucenia palenia?
11.11.2015

Są drogie, mogą wywoływać raka, sprawiają, że oddech kiepsko pachnie, a zęby i palce robią się żółte. Mimo to nie brakuje osób uzależnionych od palenia papierosów. Zwolennicy tego nałogu najczęściej tłumaczą, że zaciąganie się papierosem ich uspokaja. No i pasuje on idealnie do piwa…

Mimo to postanowiłaś zerwać ze szkodliwym nałogiem? Gratulacje. A teraz przeczytaj, jaką batalię stoczy w związku z tym Twój organizm!

Oto najczęstsze skutki rzucenia papierosów.

palenie papierosów

Po 20 minutach od rzucenia papierosów: twój puls zaczyna wracać do normy.

Po 8 godzinach: poziom nikotyny w twoim organizmie zmniejsza się o połowę. Tętno znacznie się uspokaja. Poprawia się krążenie krwi. Poziom tlenu we krwi normalizuje się.

Po 48 godzinach: nikotyna opuszcza twój organizm. Twoje płuca stają się „czystsze”. Wyostrza ci się węch i smak. Z jednej strony intensywniej czujesz woń pięknych perfum, z drugiej – odrażający zapach np. z pojemnika na śmieci.

palenie papierosów

Po 3 miesiącach: twoje płuca pracują już całkowicie normalnie. Jesteś mniej narażona na infekcje. Twój oddech nie jest już urywany i krótki.

Po roku: ryzyko chorób serca zmniejsza się u ciebie aż o 50%. To bardzo dużo!

palenie papierosów

Po upływie 5 lat: zmniejsza się ryzyko chorób górnych dróg oddechowych, raka szyjki macicy i pęcherza.

Po upływie 10 lat: o 50% zmniejsza się prawdopodobieństwo, że zachorujesz na raka płuc.

palenie papierosów

Po upływie 15 lat: ryzyko wystąpienia chorób serca dotyczy byłych palaczy już w takim samym stopniu co osób niepalących.

Dość pesymistyczne jest to, że prawdopodobieństwo wystąpienia śmiertelnych chorób zmniejsza się dopiero po kilku, kilkunastu latach od odstawienia „dymka”. Mimo wszystko warto zerwać z nałogiem.

Jesteśmy ciekawe, czy są wśród nas palaczki, które planują odstawienie papierosów. W jakim wieku zaczęłyście palić? Od ilu lat jesteście już uzależnione od papierosów?

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
nata (Ocena: 5) 11.06.2016 15:56
Na pewno nie jest to bardzo proste ale możliwe dla każdego:)Paliłam 18 lat,nie palę od 9 lat:)i przez ten czas ani razu nie miałam słabszego dnia żeby się zaciągnąć czy sięgnąć po papierosa..Czuję się z tym na prawdę fajnie,przede wszystkim jestem dumna sama z siebie,że śmierduchy mną nie żądzą;)inne oddychanie,smak,zapachy iid..można by wymieniać dużo i długo pozytywnych zmian:)pozdrawiam i życzę wytrwałości w rzucaniu tego nałogu bo na prawdę warto!!:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 17:12
Napisz komentarz...Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
Aga (Ocena: 5) 20.11.2015 13:36
Ja zaczęłam palić jak miałam 13 lat - wszystkie koleżanki w klasie paliły (taka moda była). Paliłam przez 9 lat, rzuciłam. Po papierosa sięgnęłam po 6,5 roku niepalenia i tak już od 3 lat palę znowu. Palę niestety dość dużo, więcej niż 10 papierosów dziennie. Noszę się z zamiarem rzucenia, ale palacze wiedzą, że to do rzeczy łatwych nie należy. Pocieszam się, że skoro te 10 lat temu rzuciłam, to i teraz mi się uda.
odpowiedz
Alice (Ocena: 5) 16.11.2015 22:36
Nie pale od roku. Przyjemnosc z zapachu ulubionych perfum na ktore mnie stac bez problemu po rzuceniu palenia bezcenne. Odkad rzucilam moj mezczyzna czesto mnie przutula po to aby powochac moja skore. To bardzo male rzeczy a daja mi motywacje zeby juz nigdy wiecej nie palic. Btw palilam 7 lat....wstyd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2015 20:34
A ja juz nie pale od kwietnia i jestem z siebie dumna,moj byly mnie jakos natchnal ☺☺ smieszne, ale przestalam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie