Jedna na milion: Zobacz 6-latkę, która żyje z sercem na wierzchu! Jak to możliwe?

Nie ma żalu, że urodziła się z taką przypadłością. Czuje się wyjątkowa.
Jedna na milion: Zobacz 6-latkę, która żyje z sercem na wierzchu! Jak to możliwe?
03.11.2015

Kiedy ponad 4 lata temu informowałyśmy o małej Rosjance z sercem na wierzchu, mało kto wierzył, że dziewczynce uda się dożyć trzecich urodzin. Dzisiaj Virsaviya Borun-Gocharova ma już 6 lat i świetnie sobie radzi. Berszeba, bo tak jest nazywana przez najbliższych, przyszła na świat z rzadkim zespołem wad wrodzonych, którego jednym z objawów jest ektopia serca. Oznacza to nieprawidłowe położenie organu poza obrębem klatki piersiowej. Zdarza się to raz na milion narodzin.

Przez pierwsze 2 lata życia dziecku pomagały lokalne władze, które refundowały koszty bardzo drogiego leczenia. Później z tego zrezygnowano, a rodzice musieli zdobyć równowartość 30 tysięcy dolarów na dalszą kurację. Wszystko wskazywało na to, że bezduszni urzędnicy skazują ją na śmierć.

To na szczęście nie koniec historii. Pieniądze udało się zdobyć, ale konieczne były bardziej radykalne kroki. Berszeba razem z mamą wyemigrowały do Stanów Zjednoczonych.

serce na zewnątrz

Za oceanem ich życie jest o wiele spokojniejsze, bo dziewczynka może liczyć na fachową pomoc lekarzy. Oczywiście, nie ma nic za darmo, więc jej mama, Dari, wciąż walczy o pieniądze na lepsze życie dla swojej córki. Fakt, że mała Rosjanka nadal jest w dobrej formie, niektórzy traktują niemal jako cud. Jej serce znajduje się poza klatką piersiową i przykryte jest jedynie cienką warstwą skóry. Gołym okiem można zobaczyć, jak bije.

Specjaliści są zgodni, że Berszeba wymaga pilnej operacji. Konieczne jest chirurgiczne przesunięcie serca do wnętrza klatki piersiowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższych latach nie uda się tego zrobić. Problemem nie jest ani brak środków, ani brak chęci lekarzy. Dziewczynka wciąż ma zbyt wysokie ciśnienie, by przeżyć tak skomplikowany zabieg.

Obserwując jej dotychczasową drogę, nie mamy jednak wątpliwości, że wreszcie się to uda.

serce na zewnątrz

6-latka mieszka ze swoją mamą na Florydzie, gdzie przeniosły się na zaproszenie wybitnego kardiochirurga. Lekarz zaproponował pomoc i podejmie się operacji, kiedy tylko organizm dziewczynki będzie na to gotowy. Berszeba jest wyjątkowo pogodnym dzieckiem i na pewno nie ma zamiaru się poddać. 

Wiem, dlaczego moje serce znajduje się w takim miejscu. Myślę, że Jezus zrobił to specjalnie, aby pokazać, że może stworzyć nawet kogoś tak wyjątkowego, jak ja – tłumaczy Virsaviya.

Mała Rosjanka na pierwszy rzut oka wygląda jak okaz zdrowia. I oby tak pozostało!

serce na zewnątrz

Virsaviya „Berszeba” Borun-Gocharova ma serce poza klatką piersiową.

serce na zewnątrz

Dziewczynka miała umrzeć tuż po porodzie, później dawano jej 3 lata życia.

serce na zewnątrz

Dzisiaj mała Rosjanka ma 6 lat. Jest wyjątkowo pogodną i silną dziewczynką!

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 04.11.2015 23:42
Owszem bezduszni urzędnicy. Każdy z nas płaci podatki i na NFZ (w tej kwestii nie wiem jak jest w Rosji), a opieka medyczna w takim przypadku jest konieczna. Każdy człowiek ma prawo do życia i każdy chce cieszyć się tym życiem jak najdłużej. Wiem co to znaczy zostać samemu bez pomocy z chorym dzieckiem "bo przecież są cięższe przypadki", ale ci którzy tak głoszą jak sami zacznął potrzebować pomocy to nagle poglądy się zmieniają. Żal mi takich ludzi.
odpowiedz
BB (Ocena: 3) 03.11.2015 20:15
Bezduszni urzędnicy? Śmiech na sali. A niby dlaczego w obowiązku władz, a tak w zasadzie wszystkich podatników jest utrzymywanie akurat tego chorego dziecka? Ile na świecie jest podobnie potrzebujących? Czy to oznacza, ze wszystkim nalezy się wszystko za darmo? Skąd brać na to pieniądze?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2015 18:09
Jakich to koszmarnych choróbsk nie ma na tym świecie ... Ale miejmy nadzieję, że z dziewczynką będzie w porządku, i nic się nie staniee... Ale nie rozgłaszajcie tego tak JEDNA NA MILION! bo, zdarzają się takie przypadki, jesteśmy ludźmi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2015 09:39
mam nadzieje ze sie operacja uda! Trzymam kciuki za nia! Sliczna dziewczynka , zastanawiam sie tylko ze czy jak sie bawi i jak sie uderzy w klatke piersiowa przy zabawie to czy moga byc powazne komplikacje z jej serduszkiem? Mam nadzieje ze dziewczynka jest caly czas pod opieka specjalistow.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2015 08:22
Jest śliczna
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo