Spójrz na ten obrazek i powiedz, co widzisz. To może być początek choroby psychicznej!

Jeśli uda Ci się rozpoznać, co przedstawia ta ilustracja, grożą Ci halucynacje i psychoza.
Spójrz na ten obrazek i powiedz, co widzisz. To może być początek choroby psychicznej!
24.10.2015

Gdyby przebadać psychiatrycznie wszystkich ludzi na świecie, szybko okazałoby się, że tych zdrowych i zrównoważonych jest naprawdę niewielu. Specjaliści szacują, że większość z nas miewa problemy natury emocjonalnej, ale nauczyliśmy się z nimi radzić. Nieliczni pogubili się tak bardzo, że wymagają leczenia terapeutycznego i farmakologicznego. Problem w tym, że czasami jest za późno, bo lekceważymy objawy.

Naukowcy z prestiżowego University of Cambridge twierdzą, że można je wychwycić w bardzo prosty sposób i to na długo przed ujawnieniem się choroby psychicznej. Wystarczy spojrzeć na niepozorny obrazek, który na pierwszy rzut oka nie przedstawia niczego konkretnego. Jeśli nic w nim nie dostrzeżesz – nic Ci nie dolega. Gorzej, jeśli czarna plama z czymś Ci się skojarzy...

Spójrz i powiedz, co widzisz!

zaburzenia psychiczne

Czarno-biały obrazek można potraktować jako test zdrowia psychicznego. Jego wynik zależy od tego, co w nim dostrzeżesz. Przyjrzyj mu się uważnie i zastanów się, co może przedstawiać.

zaburzenia psychiczne

Jeśli patrząc na czarno-białe plamy zobaczysz dziecko, które rzeczywiście zostało uwiecznione na tym przerobionym zdjęciu, najprawdopodobniej dzieje się z Tobą coś niedobrego!

zaburzenia psychiczne

Skąd takie wnioski? Badacze z University of Cambridge pokazali czarno-biały obrazek 34 osobom. U ponad połowy z nich (18) zdiagnozowano wcześniej pierwsze objawy choroby psychicznej, pozostali byli w pełni zdrowi. Okazało się, że w pierwszej grupie niemal wszyscy skojarzyli czarną plamę z wizerunkiem dziecka. Ci zdrowi pomimo długiego zastanowienia, nie dostrzegli nic. Ewentualnie wyobraźnia podpowiedziała im coś zupełnie innego.

Na tej podstawie naukowcy doszli do wniosku, że mózg osób narażonych na halucynacje i psychozę działa w nieco inny sposób, niż umysł osoby o zdrowej psychice. Szybkie rozpoznanie w obrazku wizerunku dziecka może zapowiadać problemy natury psychiatrycznej.

Nie oznacza to, że każdy, kto dostrzegł na ilustracji malca rzeczywiście zachoruje, ale ma do tego większe predyspozycje.

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 4.75 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2015 19:36
Kiedy byłam w stresie wszystko mi się sypało. Nie miałam apetytu, nie potrafiłam się wyspać. Koleżanka poleciła mi oczyszczanie energetyczne na stronie moc-energii.pl . I rzeczywiście po odprawieniu rytuału problemy ze stresem ustały. Jestem pogodna i bardziej optymistyczna i co najważniejsze nabrałam więcej dystansu do wielu spraw, przez co już się nie denerwuje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2015 04:37
Dziwne, bo to by znaczyło że chorzy psychicznie są pod jakimś względem bardziej obiektywni: w końcu widzieli coś co tam faktycznie było a zdrowi widzieli coś czego nie ma albo nic.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 28.10.2015 14:52
OSTATNIMI CZASY JEST TU TYLE REKLAM ZE NIE DA SIE CZYTAC!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.10.2015 14:51
OSTATNIMI CZASY JEST TU TYLE REKLAM ZE NIE DA SIE CZYTAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2015 21:17
Darujcie sobie te pseudo psychologiczne testy, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i sobie sam wmówi chorobę psychiczną . Brednie nic więcej. Z poważnych rzeczy tworzycie rozrywkę ...poważnie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie