10 ohydnych faktów na temat basenu, które sprawią, że odechce Ci się w nim pływać!

Wybierasz się dziś na pływalnię? Lepiej poważnie się nad tym zastanów...
10 ohydnych faktów na temat basenu, które sprawią, że odechce Ci się w nim pływać!
01.09.2015

Pływanie jest zdrowe i pomaga pięknie wyrzeźbić sylwetkę? Tak. Pływanie w basenie powinno na stałe wejść do naszego weekendowego grafika? Nie! Baseny skrywają w sobie masę „brudnych” tajemnic, które powinnaś poznać dla własnego dobra.

Oto 10 ohydnych faktów na temat pływalni!

 

swimming pool

1 na 5 Twoich znajomych siusiał w basenie

CDC zrobiło sondaż wśród 1000 dorosłych osób. 20% z nich przyznało się do załatwiania się w pływalni.

Basen może wywołać piekącą wysypkę

Pływalnia nie jest najczystszym miejscem na świecie, dlatego po godzinie spędzonej na basenie możesz zauważyć na swojej skórze i miejscach intymnych bolącą wysypkę.

 

swimming pool

Chlor nie zabija wszystkich pasożytów

Utarło się, że chlorowana woda jest czysta. Bzdura. Chlor nie zabija chociażby owsików, wywołujących choroby pasożytnicze.

Po korzystaniu z basenu możesz mieć biegunkę

Cryptosporidium, wywołujące biegunkę, może żyć w basenie nawet przez 10 dni.

swimming pool

To nie chlor wywołuje pieczenie oczu, tylko… mocz

Wyszłaś z pływalni z zaczerwienionymi oczami? Nie łudź się, że to przez chlor. To przez urynę!

Ludzie, wchodząc do basenu, są brudni

Amerykańskie sondaże wykazały, że ludzie, wybierając się na basen, nie wchodzą wcześniej pod prysznic. Uważają, że chlor wystarczająco dobrze oczyści ich ciało.

swimming pool

W Twoim basenie pływają fekalia

Z sondażu CDC wynika również, że u 58% ankietowanych osób wykryto bakterie E. Coli. `W jelicie ta symbiotyczna bakteria spełnia pożyteczną rolę, uczestnicząc w rozkładzie pokarmu, a także przyczyniając się do produkcji witamin z grupy B i K. Jednak pałeczka okrężnicy w określonych warunkach wykazuje chorobotwórczość dla człowieka, wywołując głównie schorzenia: układu pokarmowego i moczowego`.

Kał na ludzkim ciele

Ludzie mają średnio 14 g kału na ich pośladkach, kiedy wchodzą do basenu – mogą więc łatwo zanieczyścić wodę. Pomnóż to przez setki ludzi, odwiedzających pływalnię…

swimming pool

Im mocniej pachnie basen, tym bardziej jest zanieczyszczony

Specyficzny zapach, który czujesz w pływalni, pochodzi ze zmieszania chloru z potem, moczem i kałem.

Basen wywołuje ból uszu

Na pewno nieraz doznawałaś tego nieprzyjemnego uczucia, kiedy twoje ucho się zatykało od wody (i bakterii – to powinnaś wiedzieć), wywołując niemiłosierny ból.

Komentarze (9)

Ocena: 4.11 / 5
idiotyczny artykuł (Ocena: 5) 16.09.2015 17:24
No tak, wszyscy chodzą z obsranym tyłkiem, sikają do wody, maja wysypke i owsiki - ciekawe jaki cel miał autor tego de***lnego artykułu, chyba specjalnie tak zanieczyścił sam basen, by móc wypisywać takie bzdury, naprawdę szczyny, nie profesjonalny tekst, zero obiektywizmu. nawet jeżeli zdarzają się takie przypadki są one bardzo rzadkie - i ciekawe skąd te statystyki ile to osób siusia do wody??? Wysypkę można mieć z brania leków, a skad wiadomo czy kapiący jest w pełni zdrowy i nic nie zażywa, wchodząc do wody??? Ciekawe jakie kolejne miejsce obrzydzycie ludziom
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 02.09.2015 10:31
14 g kału na pośladkach??? Czy wy wiecie ile to jest 14g? Myślicie, że ludzie chodzą z osrana dupa? Idioci piszą te artykuły
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2015 21:20
Chyba nie było wspomniane w artykule,że kąpiel w basenie powoduje choroby grzybicze i bakteryjne pochwy.
odpowiedz
emptiness (Ocena: 5) 01.09.2015 20:05
"Ludzie mają średnio 14 g kału na ich pośladkach, kiedy wchodzą do basenu"... średnio to tyle chyba wy u siebie w redakcji macie :> bo akurat 14g to sporo, wiesz papilocie? średnio pojedynczy wkład cienia do powiek ma 1,5g... do 14g potrzeba 9 takich cieni, więc wysmarujcie sobie tym pośladki, popatrzcie i porównajcie :) ja tam o higienę dbam i po załatwieniu potrzeby wycieram pośladki papierem toaletowym, a jeśli wy nie dbacie i chodzicie z zastygniętą brązową skorupą na pupie to już wasza sprawa (i waszego otoczenia bo zapach pewnie do najprzyjemniejszych nie należy) ale nie generalizujcie. Przynajmniej ja na żadnym basenie nie widziałam nikogo z przyklejoną kupą do pośladków ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2015 19:23
Ciekawe, bo jako stała klientka basenu nigdy nie doświadczyłam pieczenia oczu, bólu uszu, sraczki, owsików, raka, bynajmniej nic mi po nim nie jest. Pływaczka pozdrawia :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo