Co każda kobieta powinna wiedzieć o swoich sutkach?

Kobiece sutki nadal pozostają tematem tabu. Do teraz!
Co każda kobieta powinna wiedzieć o swoich sutkach?
03.05.2015

Kobiece sutki nadal pozostają tematem tabu. W wielu krajach opalanie się topless jest zabronione, a pokazanie tej części ciała na Instagramie czy Facebooku grozi blokadą konta. I nawet takie akcje jak Free the Nipple, którą wspiera między innymi Anja Rubik, to za mało, aby zmienić coś w naszym światopoglądzie.

Naszym zdaniem warto poruszać temat tej części ciała, dlatego dzisiaj przedstawiamy 7 rzeczy, których mogłaś nie wiedzieć o swoich sutkach.

1. Sutki się od siebie różnią

Nie ma czegoś takiego, jak idealna para sutków, ponieważ zawsze się one między sobą różnią. Oczywiście dysproporcja między nimi może nie być widoczna na pierwszy rzut oka, ale nawet jeśli jest, nie powinnaś się tym zupełnie przejmować!

 

soft bra

2. Produkcja mleka

Dwiema wyjątkowymi rzeczami, które charakteryzują ssaki, w tym ludzi, jest nasze owłosienie i możliwość produkcji pokarmu dla potomstwa. Każdy z kobiecych sutków ma od 15-20 maleńkich ujść, a niektóre z nich są połączone z przewodami mlecznymi. 

 

soft bra

3. Wklęsłe sutki

Szacuje się, że ten typ sutków ma między 10 a 20 procent kobiet na świecie. Przyczyną takiego ukształtowania piersi są krótsze przewody mleczne. Jeśi również masz wklęsłe sutki, nie masz powodów do niepokoju, ponieważ nie wiążą się z nimi żadne problemy natury zdrowotnej. Trudnośći mogą pojawić się jedynie przy karmieniu pierwszego dziecka.

 

soft bra

6. A co z trzecim sutkiem?

Cóż, każda z nas słyszała historie o tym, że niektóre osoby mają trzy sutki, ale większość z tych opowiastek jest po prostu na wyrost. Jedna na 50 kobiet (i kilku mężczyzn) rzeczywiście mają coś na kształt trzeciego sutka, ale jest on zawsze znacznie mniejszy i nie działa tak, jak normalne sutki.

 

soft bra

4. Stojące sutki

Wiele osób błędnie uważa, że stojące sutki u kobiety są jednoznacznym sygnałem, że ma ochotę na seks. A powodów, dla których sutki twardnieją, może być mnóstwo. Należą do nich między innymi niska temperatura i chłod, a nawet tarcie ubrań. Poza tym sutki niektórych kobiet wcale nie twardnieją, co jest dowodem na to, że ich stanie nie oznacza gotowości na seks.

 

soft bra

5. Jesteśmy wyjątkowe!

To zabawne, że spośród wszystkich ssaków tylko u ludzi, a konkretnie kobiet piersi pozostają nieustannie pełne i widoczne, niezależnie od tego, czy przechodzimy właśnie przez okres laktacji czy nie. Gruczoły pozostałych ssaków są widoczne jedynie w okresie ciąży, ale za sprawą ewolucji kobiece piersi wyglądają podobnie przez cały czas.

 

soft bra

7. Piercing w sutku

W latach 90. kolczykowanie sutków było prawdziwym hitem, a dziś ten trend wraca na fali popularności dekady grunge`u. Zanim jednak ulegniesz modzie na ten piercing, musisz wiedzieć, że to jedno z najtrudniej gojących się miejsc, a sam proces trwa około 6 miesięcy!

 

Komentarze (11)

Ocena: 4.64 / 5
lallala (Ocena: 5) 04.05.2015 13:54
A czy to normalne że tylko jak jest mi ziomno to widać jakby te sutki twardniały, a normalnie są takie jakby schowane?
zobacz odpowiedzi (3)
x (Ocena: 5) 03.05.2015 15:28
a ja mam takie dziwne bardzo jasne sutki. mam bardzo bladą cerę a sutki nie są wcale dużo od niej ciemniejsze. mój chłopak zwrócił mi na to uwagę mówiąc, że jestem wyjątkowa bo nigdy tak jasnych nie widział ani na żywo ani w internecie itp. a więc mam do was pytanie: czy wasze też są jasne? jaki mają kolor?
zobacz odpowiedzi (3)
masakra (Ocena: 5) 03.05.2015 03:42
Ja się trochę swoich wstydze, bo sam sutek ok,jest mały i miare jasny, a otoczka też jasna itd ale duża. nie jak pieciozłotowka,znacznie wieksza. jak ogladam modelki,ktore maja te otoczki małe niczym dziewczynki to mam kompleksy. a otoczka tez mi sie rozciagnela jak tyłam przez lata i sila rzeczy biust tez sie powiekszyl.teraz musze sporo schudnac,ale boje sie, ze ta duza otoczka zostanie, a na tych odchudzonych piersiach bedzie to wygladało obleśnie
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo