Ta 19-latka uwielbia selfie w bieliźnie. Mimo że pod ubraniem skrywa coś nietypowego...

Do niedawna nie mogła na siebie patrzeć. Każde takie zdjęcie to dla niej przełom.
Ta 19-latka uwielbia selfie w bieliźnie. Mimo że pod ubraniem skrywa coś nietypowego...
27.04.2015

Jest młoda, zgrabna, pewna siebie. Ma chłopaka, własny styl i marzenia. Niewiele brakowało, a moglibyśmy jej dzisiaj nie oglądać. U nastoletniej Brytyjki 2 lata temu zdiagnozowano wrzodziejące zapalenie jelita grubego, któremu towarzyszy przewlekły ból brzucha, długotrwałe biegunki lub zaparcia, utrata wagi, krew w stolcu, a także wiele innych objawów pozajelitowych. Z chorobą można żyć, ale w skrajnych przypadkach konieczna jest operacja.

Hattie Gladwell została poddana resekcji jelita grubego, a co za tym idzie – całkowitemu jego usunięciu, wraz z odbytem i odbytnicą. Efektem zabiegu jest wytworzenie ileostomii czyli wyprowadzenie światła jelita cienkiego na powierzchnię brzucha. 19-latka wydala przetrawiony pokarm bezpośrednio do specjalnego worka, który musi być zawsze przyklejony do skóry.

Przez pierwsze miesiące dziewczyna nie była w stanie sama na siebie patrzeć. Dzisiaj odzyskuje pewność siebie i nie boi się pokazać innym. Selfie w bieliźnie to dla niej forma terapii. Czy z workiem wciąż wygląda atrakcyjnie? My nie mamy wątpliwości, że tak!

stomia

Hattie Gladwell nie rozstaje się z workiem ileostomijnym.

stomia

19-latka próbuje wieść życie zwykłej nastolatki, pomimo niezwykłych okoliczności.

stomia

Publikując takie zdjęcia, chce oswoić z tematem nie tylko postronnych ludzi, ale także siebie.

stomia

Nie oczekuje współczucia. Liczy wyłącznie na akceptację.

stomia

Hattie Gladwell

stomia

Hattie Gladwell

stomia

Hattie Gladwell

stomia

Hattie Gladwell z chłopakiem

Komentarze (21)

Ocena: 4.9 / 5
Kajsza (Ocena: 5) 28.04.2015 12:27
Jestem za, stomia to nadal temat tabu w społeczeństwie, coraz wiecej ludzi ma ją i się wstydzi, dochodzi do załamań nerwowych, zamykania się w domu. Bardzo dobrze, że pokazała worek stomijny i stomię. Coraz młodsi mają, a wiadomo młodym zależy na wyglądzie, więc jak najbardziej na tak :)
odpowiedz
yola (Ocena: 5) 28.04.2015 06:21
rozumiem ja doskonale. . mój Tato męczył się z tym kilka lat. . naprawde chyba najgorsze lata jego życia. nie mógł tego znieść. . nikt w domu chyba nie mógł. . wtedy postanowił zmienić dietę czytał dużo i podpisał zgodę na zespolenie. . udało się !! znów jest normalnie .. nie ma już stomii. dziękuję Bogu za to! !. życzę Jej tego samego :) pozdrawiam
odpowiedz
Krzysiek (Ocena: 5) 28.04.2015 02:45
Piękna dziewczyna, nie ma sie czego wstydzić:) ważne żeby ten worek nie przeszkadzał jej pod względem ruchowym. Mi się podoba taka jaka jest!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 27.04.2015 22:33
dziewczyna pokazała to z czym boryka się pewna część społeczeństwa, w tym ja, wiec gratulacje odwagi, ja nadal zastanawiam się czy w wakacje mogę pokazać się w stroju kąpielowym 2-częściowym odkrywającym brzuch bo właśnie reakcje ludzi typu "obleśnie, pokazuje odbyt moze ja pokaze swoj" nie zachęcają NAS by uświadamiać innych ze z tym DA sie zyc.. tym bardziej wstawiać zdjęcia. Także ludzie ogarnijcie się! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2015 21:31
bo zachwyca nas piękne, a worek z fekaliami piękny nie jest. Nie wiem dlaczego z osób niepełnosprawnych automatycznie robi się bohaterów? Sama nie mam przedramienia i osobiście wkurzyłabym się jakby ktoś umieścił moje selfie z opisem " ona nie ma przedramienia, nie wstydzi się żyć"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo