Jej główka miała niemal METR obwodu! 3-latka przeszła operację i...

Miejmy nadzieję, że to koniec jej cierpienia.
Jej główka miała niemal METR obwodu! 3-latka przeszła operację i...
30.07.2014

O tej dziewczynce pisały media na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo Roona Begum przyszła na świat z wyjątkowo widoczną wadą rozwojową. Wodogłowie, z którym się urodziła, było jednym z największych, jakie widziała medycyna. Zwiększona ilość płynu mózgowo-rdzeniowego wypełniła czaszkę do tego stopnia, że główka dziecka przybrała trzykrotnie większe wymiary, niż powinna. Miała niemal metr obwodu!

Ktoś może powiedzieć, że upublicznienie jej zdjęć było zwykłym szukaniem sensacji. Być może tak, ale liczy się ostateczny efekt. Dzięki zainteresowaniu mediów, mała obywatelka Indii otrzymała bezpłatne wsparcie w renomowanej klinice. Dzisiaj ma już 3 lata i powoli dochodzi do siebie. Gdyby nie wsparcie, jej 21-letnia mama i 23-letni tata nie byliby w stanie jej pomóc.

Dzięki poważnej operacji udało się zmniejszyć obwód jej głowy z 94 do 58 centymetrów. Wciąż jest duża i uniemożliwia dziewczynce normalne poruszanie się, ale nie to jest najważniejsze. Cudem jest to, że Roona żyje, uśmiecha się, samodzielnie je. W przyszłości prawdopodobnie znowu trafi na stół operacyjny i być może za kilka lat niczym nie będzie się już wyróżniała.

Zobaczcie jej transformację...

wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie
wodogłowie

Komentarze (30)

Ocena: 4.9 / 5
B (Ocena: 5) 09.05.2016 03:42
Śliczna dziewczynka! Oby była zdrowa, a rodzice szczęśliwi, bo sporo przeszli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2015 13:02
Hahahaha! I jeszcze kur*a brwi bachorowi narysujcie. Nowa skala głupoty. Gratuluję!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2015 11:35
to nie jest wina tego dziecka ze tak wyglada , kocha sie takie jakie jest i trzeba z tym zyc... ci ktorzy sie wstydza za swoje dziecko to dla mnie sa idiotami a ci co sie z tego smieja to sa jeszcze.wiekszymi.idiotami ciekawe co by zrobili gdyby oni tak.mieli jak to dziecko... ( mamusie nie tylko wy jestescie czule dla dzieci ale i ich ojcowie rowniez! ja mam niepelno sprawnego synka i kocham.go calym sercem i opiekuje sie nim tyle ile tylko moge i na dodatek opiekuje sie sam bo moja zona zmarla rok temu)
odpowiedz
nbvcvbnc (Ocena: 5) 09.08.2014 16:07
wolałabym umrzeć niż żyć z taką głową
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2014 23:21
Jak nie macie własnych dzieci to nie wiecie co to jest miłośc matczyna... jakby wasze dziecko sie takie urodziło to byście zabiły ?? npo jasne , bo przeciez jak takie dziecko mozna wychować i pokazac się
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo