Najdziwniejsze mutacje genetyczne (Ludzi z TAKIMI deformacjami jeszcze nie widziałaś!)

Szokujące zdjęcia, które oglądasz na własną odpowiedzialność.
Najdziwniejsze mutacje genetyczne (Ludzi z TAKIMI deformacjami jeszcze nie widziałaś!)
25.05.2014

Nie tylko wśród zwierząt zdarzają się mutacje. Takie przypadki pojawiają się również u ludzi. I choć medycyna jest najszybciej rozwijającą się dziedziną nauki, na przyczynę niektórych mutacji genetycznych nie jest w stanie znaleźć wytłumaczenia.

Zobaczcie najbardziej szokujące przypadki deformacji. Gwarantujemy – takich fotografii jeszcze nie widziałaś.

Uwaga – oglądasz zdjęcia na własną odpowiedzialność!

mutacje genetyczne

Dziecko z trzema ramionami

Liu Junjie z Chin urodził się z trzema ramionami. Na szczęście lekarze pomyślnie usunęli chłopcu zbędą rękę, jednak sporo czasu zajęła rekonwalescencja malucha.

mutacje genetyczne

Mężczyzna z największą dłonią na świecie

Lui Hua cierpi na makrodaktylię, czyli wadę rozwojową palców, polegającą na nadmiernym ich rozwinięciu. Jego lewy kciuk osiągnął w krytycznym momencie długość 26 cm, natomiast palec wskazujący – aż 30,5 cm.

mutacje genetyczne

Dziecko-cyklop

W 2006 roku w Indiach urodziła się dziewczynka z jednym okiem, umiejscowionym dokładnie na środku czoła. Nietypowa deformacja sprawiła, że w mediach zaczęto pisać o dziecku-cyklopie. Dziewczynka urodziła się również bez nosa. Zmarła dzień po porodzie.

mutacje genetyczne

Mężczyzna z ogonem

Swego czasu Chandre Oram wzbudził na świecie sporo kontrowersji. Wszystko za sprawą… długiego ogona. Niektórzy uznawali mężczyznę nawet jako bóstwo i przyjeżdżali do jego domu tylko po to, by dotknąć narośli. Wierzyli, że to uzdrowi ich z chorób.

mutacje genetyczne

Kobieta, która urodziła się z odwróconymi stopami

27-letnia Wang Fang z Chin urodziła się z odwróconymi do tyłu stopami. Przez całe swoje życie starała się jednak funkcjonować normalnie. – Biegam tak samo szybko, jak moi zdrowi rówieśnicy. Pracuję w rodzinnej restauracji. Nie ma powodu, by uznawać mnie za niepełnosprawną - mówi kobieta.

mutacje genetyczne

Kobieta z sutkiem na stopie

„Dermatology Online” zaprezentował kilka lat temu zdjęcia dodatkowego sutka u pewnej 22-letniej kobiety. Choć zazwyczaj te dodatkowe występują od pasa w górę, to u niej sutek pojawił się na stopie. I nie można go pomylić z niczym innym, bo wygląda dokładnie tak, jak te na piersiach.

Dodatkowa brodawka znajduje się na stopie kobiety prawdopodobnie od urodzenia. Z dokumentacji medycznej wynika, że nigdy nie skarżyła się na ból, ani inne odczucia w tym miejscu. U nikogo z jej rodziny nie stwierdzono takiego zaburzenia.

Politelia, bo tak nazywają się dodatkowe brodawki na ciele, występuje u 1-5 proc. całej populacji. U niektórych kobiet sutki te działają tak jak normalne i umożliwiają... karmienie piersią. W tym przypadku tak nie jest.

mutacje genetyczne

Dziecko-żaba

W 2006 roku w Nepalu przyszło na świat dziecko, które wyglądem bardzo przypominało żabę. Niestety, zmarło już pół godziny po porodzie. Co ciekawe, matka dziecka wcześniej urodziła dwie zupełnie zdrowe córki.

Komentarze (25)
Ocena: 4.2 / 5
jacuś (Ocena: 5) 08.02.2021 10:31
super, lubię takie klimaty !!
odpowiedz
h3h3 (Ocena: 5) 08.06.2014 22:40
Fajnie, ze umarlo pol godziny po porodzie a zrobili zdjecia, logika..
odpowiedz
Shizuko (Ocena: 3) 03.06.2014 18:04
Te choroby, zaburzenia genetyczne i nieprawidłowości w rozwoju spowodowane są w dużej mierze tym, iż w tych krajach - Chiny, Indie, jest bardzo niska higiena, medycyna nie jest wysoko, lub nawet prawie w ogóle rozwinięta, lub ludzi nie stać na leczenie, jak w przypadku Chin. Kazirodztwo, i ogólnie stosunki płciowe w rodzinie, mąż-żona, mąż-córka, córka-brat, i tak z pokolenia na pokolenie, prowadzi do takich schorzeń i do występowania różnych nie pożądanych komplikacji genetycznych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2014 19:46
zdjęcie nr 1 to tzw bezmózgowie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2014 19:07
Określenie dziecko- żaba i dziecko- cyklop zostało dosłownie zacytowane z innego artykułu na forum medycznym o tytule "Najdziwniejsze choroby XXI w. i niezwykłe przypadki medyczne." Tam jest znacznie więcej opisanych przypadków. To dziecko nie jest już płodem, bo się już urodziło, ale zmarło wkrótce po porodzie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie