Biust do poprawki? Chciałoby tego aż 59 proc. Polek! (Robimy to dla siebie czy dla… faceta?)

Ty również chciałabyś zmienić wygląd swoich piersi?
Biust do poprawki? Chciałoby tego aż 59 proc. Polek! (Robimy to dla siebie czy dla… faceta?)
09.11.2013

Aż 59 proc. Polek nie miałoby nic przeciwko zabiegowi chirurgicznemu lub zabiegowi medycyny estetycznej, który poprawiłby wygląd ich biustu. Powód – 52 proc. kobiet jest niezadowolona z wyglądu swoich piersi, a 17 proc. ma z tego powodu kompleksy – wynika z sondażu przeprowadzonego wśród blisko 1000 Polek przez Body Care Clinic, klinikę medycyny estetycznej z Katowic. Co więcej, ponad 70 proc. kobiet deklarujących chęć korekty piersi gotowa byłaby wziąć na ten cel kredyt. - Biust już nie tylko operujemy, ale także coraz częściej korygujemy nieinwazyjnie. Na zabiegi decydują się i 18-latki i 60-latki. Na nieinwazyjny zabieg, który poprawi wygląd piersi gotowe jesteśmy wydać nawet 9 tys., na operacje cztery razy tyle – mówi dr Barbara Dudka-Żyrek z Body Care Clinic w Katowicach.

Polska to nie Brazylia

Piersi są na topie, przede wszystkim w klinikach medycyny estetycznej. Tylko w 2010 roku na całym świecie wykonano ponad 1,2 miliona zabiegów powiększania, zmniejszania lub ujędrniania piersi. Najwięcej w USA, Brazylii i Meksyku – wynika z raportu ISAPS International Survey on Aesthetic/Cosmetic Procedures Performed in 2011. Zabiegi te od lat znajdują się w top 5 najczęściej wykonywanych na święcie, a od niedawna także w Polce.

Powód? Polki mają sporo kompleksów związanych ze swoim biustem. Zaledwie 31 proc. akceptuje go takim, jaki jest. Reszta chętnie poprawiłaby „to i owo”. 23 proc. Polek chciałoby powiększyć sobie piersi, 19 proc. marzy o mniejszym rozmiarze, 10 proc. zdecydowałoby się na ich podniesienie i ujędrnienie.

Na zabieg chirurgiczny zdecydowałoby się bez problemu 38 proc. pań, 21 proc. wolałoby pozostać przy metodzie nieinwazyjnej. To ostatnie rozwiązanie staje się w Polsce coraz popularniejsze. Przybywa bowiem gabinetów, w których możemy znaleźć zabiegi, które modelują biust.

Można bez skalpela

- W gabinetach medycyny estetycznej Polki nie ograniczają się już tylko do modelowania sylwetki, coraz częściej decydują się także na modelowanie biustu, czyli jego ujędrnianie i podnoszenie, bo to jesteśmy w stanie zrobić bez użycia skalpela – mówi dr Barbara Dudka-Żyrek.

- Zabiegi te stanowią dziś nawet 20-30 proc. wszystkich wykonywanych u kobiet, a ich liczba systematycznie rośnie z roku na rok. Są one szczególnie popularne u 30 i 40-latek – dodaje.

Na rosnącą popularność nieinwazyjnych rozwiązań ma wpływ także cena, a także moda, która do Polski przywędrowała z USA. Podczas kiedy za powiększanie piersi zapłacimy od 12 do 20 tys., a za lifting biustu w granicy od 11 do 15 tys., w gabinecie medycyny estetycznej wydamy od 400 zł za odmładzanie skóry piersi do 10 tys. za zabieg, po który osiągniemy efekt push-up, czyli uniesienia piersi. Niestety póki co nie ma możliwości nieinwazyjnego zmniejszenia lub powiększenia piersi.

Już dziś nieinwazyjnie w Polsce możemy wykonać m.in. krioplastykę i luminoterapię urządzeniem Cryolift 3, zabieg poprawia wygląd skóry piersi, usuwając m.in. fałdy skórne, a także mezoterapię bezigłową, która dzięki preparatom na bazie kwasu hialuronowego może poprawić napięcie skóry wokół biustu, a tym samym unieść go dając efekt push-up. Ten ostatni zabieg daje najbardziej zbliżony efekt do liftingu piersi.

- Nieinwazyjne metody wykorzystywane są dziś przede wszystkim do odmładzania biustu. Nie mamy jeszcze możliwości bezoperacyjnego powiększania lub zmniejszania piersi. Jesteśmy jednak w stanie bezbolesnie pozbyć się przyczyn działania grawitacji – przekonuje dr Dudka-Żyrek.

Nie dla faceta

Bezboleśnie czy w bólu, aż 63 proc. kobiet deklaruje, że jeżeli już miałaby coś zmieniać to tylko dla siebie, żeby dodać sobie pewności. Zaledwie 26 proc. zrobiłaby to z myślą o swoim partnerze.

*Sondę Body Care Clinic przeprowadzono na próbie 500 kobiet w wieku 18-65 lat, w dniach 1-10 października 2013.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Noel (Ocena: 5) 02.01.2014 17:49
Mam 75 B, a czasem nie wytrzymuję, bo wydają mi się za duże.. To chyba zależy od trybu życia i pewności siebie.
zobacz odpowiedzi (1)
ohshe (Ocena: 5) 29.11.2013 20:00
ja tam staram się nie szukać wszędzie problemów, raczej problemy znajdują mnie :P z tych „najciekawszych" to na potęgę wypadające wlosy… jak ktos to przeżył to sam wie jaka to masakra. Mega nietajne uczucie widziec jak się włosy przerzedzają i żzdane leki nie dają rady. Musialam iść w osteomedzie w Krakowie na safer, i dopiero po tym zabiegu mi się poprawiło. Przynajmniej nie muszę już zakładać czapki za każdym razem jak gdziekolwiek wychodzę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2013 12:54
Wole miec mniejsze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2013 10:18
A ja zrobiłam sobie biust i nie żałuję. Przez dwa lata na studiach zapieprzałam jako kelnerka, utrzymywałam się sama i udało mi się jeszcze sporą sumę odłożyć. Zapłaciłam 12.000, ale efekt wart jest każdej złotówki. Miałam mały, niejędrny biust, przy raczej nienajszczuplejszej figurze i wysokim wzroście, więc nie wyglądało to w żaden sposób proporcjonalnie. Dziś noszę rozmiar 65F (coś między popularnym 75C a 75D) i kompletnie zapomniałam o kompleksie, który mnie niszczył i rujnował moje życie erotyczne. Mam piękny biust, lekarz dobrał mi takie wkładki, żeby efekt był jak najbardziej naturalny (sam optował przede wszystkim za proporcjonalnym wyglądem, tak, by idealnie zrównoważyć biust z biodrami), blizny są niewidoczne, schowane w fałdzie podpiersiowym. Wiele koleżanek widziało mnie bez stanika i żadnej nie przyszło nawet przez myśl, że coś było przy nim majstrowane;) a ja wreszcie nie wstydzę się wyjść na plażę w bikini czy założyć koszulkę bez stanika. Nie żałuję niczego, to naprawdę zmieniło moje życie.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 09.11.2013 03:18
bardzo chętnie wszczepiłabym sobie implanty w miejsce gdzie normalne kobiety mają biust (bo ja nie mam małego biustu- ja nie mamtam nic) ale mnie nie stać, kredytu nie spłace a rodzice nie chcą mi dać pieniędzy co jest smutne bo ich na to staci mogli by mi pomóc pozbyć się najgorszego kompleksu
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo