Wałeczki tłuszczu wokół talii i bioder mają swoje plusy (i to całkiem wymierne!)

I mamy argument, by porzucić dietę!
Wałeczki tłuszczu wokół talii i bioder mają swoje plusy (i to całkiem wymierne!)
17.04.2013

Jednymi z najgorszych wrogów kobiecej figury są tzw. `wałeczki` z tłuszczu, tworzące się na brzuchu. Pojawienie się takowych to przeważnie sygnał do rozpoczęcia diety. Ale okazuje się, że fałdki tłuszczu jednak na coś się przydają.

Naukowcy z Garvan Institute of Medical Research w Sydney dowiedli, że `wałeczki` chronią kobiety przed złamaniami kości. Jest to efekt dociążenia, a przy okazji efekt `poduszki` podczas upadków. Panie posiadające na swych brzuchach fałdki tłuszczu mają zwiększony poziom estrogenu, czyli hormonu pozytywnie wpływającego na twardość kości.

Obserwacja 1000 kobiet i mężczyzn przez 5 lat pokazała, że u kobiet posiadających `wałeczki` ryzyko złamania zmniejsza się o 40%. Co więcej, w krajach z rosnącym odsetkiem otyłych kobiet spada liczba złamań. Tego szczęścia niestety nie mają panowie – u nich pozytywnego efektu posiadania `oponki` nie stwierdzono. Mężczyźni z nadmiarem tłuszczu na brzuchu narażeni są na choroby serca i cukrzycę bardziej, niż ich szczuplejsi koledzy.

Zatem nie ma co się martwić upartymi fałdkami tłuszczu, które zagościły na naszych brzuchach po zimie i nie chcą zniknąć. W końcu dzięki nim nasze kości są mocne i zdrowe

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2013 05:23
Dokładnie ty schudłaś . a jak się czułaś jeszcze przed tym . ? jak czytałaś o "tłuściochach " twoja wypowiedź jest rażąco arogancka. I tak dla twojej informacji jest wiele powodów ludzkiej nadwagi . nie tylko za duża ilość jedzenia. na twoim miejscu zastanowiła nad tym co piszesz.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2013 01:16
ale ty jestem debilka, zamiast pochwalic i pogratulowac,ze tyle schudła to ty takei teksty walisz.
odpowiedz
raya (Ocena: 5) 18.04.2013 09:35
Jak można się tak zapuścić, żeby mieć 20 kg nadwagi?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2013 09:19
te wałeczki mogą się przydać tylko panią po menopauzie, Młodym kobietą nie są do niczego potrzebne bo jajniki produkują wystarczającą ilość estrogenów. Dla mnie młoda kobieta spasiona jeżeli nie jest poważnie chora porostu jest leniem i obibokiem. Bo większość powinna o siebie dbać i tu zdania nigdy nie zmienię ale niestety duża część po złowieniu chłopa ma w dupie jak wygląda. Kupno drogich ubranek i drogich kosmetyków nie ukryje otłuszczonych flaków, braku energii, depresji, zniechęcenia, a brak kasy też nie usprawiedliwia tego stanu bo można np. biegać a to jest praktycznie darmowe. Piszę tak bo kiedyś byłam spaślakiem a od 3 lat uprawiam sport i wiem,że można sprawdziłam to na sobie. Naprawdę jestem zadowolona ze swojej sylwetki. I dodam diety cud sobie darujcie tu trzeba zmienić całe życie na zawsze tylko wtedy będą efekty. Pozdrawiam walczących o piękno
zobacz odpowiedzi (7)
me (Ocena: 5) 17.04.2013 16:12
polecam ćwiczenia z Ewą Chodakowską !
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo