LECZYSZ TRĄDZIK? Uważaj na pewien lek - może ZABIĆ! (Przez niego zmarły już 4 kobiety)

Niewykluczone, że również go stosowałaś.
LECZYSZ TRĄDZIK? Uważaj na pewien lek - może ZABIĆ! (Przez niego zmarły już 4 kobiety)
01.02.2013

Francuski urząd do spraw leków alarmuje, że popularny preparat na trądzik spowodował śmierć przynajmniej czterech Francuzek. Chodzi o zatwierdzony w 135 krajach świata Diane 35 firmy Bayer, który jest dostępny także w Polsce.

- Zgon czterech kobiet w wieku od 18 do 28 lat nastąpił na skutek zakrzepów krwi albo w obrębie płuc, albo w mózgu. Ogłoszony w niedzielę raport Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków i Produktów Medycznych wskazuje, że u innych kobiet stosujących preparat Diane 35 także występowały zakrzepy i związane z nimi powikłania. Łącznie odnotowano 125 takich przypadków – czytamy na Fakcie.

Choć Bayer wprowadził swój produkt na rynek farmaceutyczny głównie jako lek na zwalczanie młodzieńczego trądziku, pigułki szybko zaczęły być stosowane jako lekarstwa antykoncepcyjne ze względu na wysoki poziom progesteronu. Masowo przepisywali go więc nie tylko dermatolodzy, ale również interniści oraz ginekolodzy.

- Gdy w piśmie medycznym „Proscrire” pojawiła się informacja, że progesteron zawarty w Dianie 35 zwiększa 6,68 razy ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, firma Bayer odmówiła wykonania badań nad tymi zagrożeniami – dodaje tvn24.pl.

Co Wy na to? Zażywałyście kiedykolwiek Diane 35?

Komentarze (67)

Ocena: 5 / 5
bella (Ocena: 5) 03.08.2015 12:23
Oliwier67 - ja także stosuję Nonacne. Korzystałem z różnych preparatów, żeli oraz maści ale pozostawiły mi tylko blizny. Po tabletkach moja twarz wygląda na zdrowszą a co najwazniejsze - nie pojawiają się nowe pryszcze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.08.2014 19:21
Dostałam receptę na ten lek od endokrynologa, ale nie wykupiłam nigdy. Za to zmieniłam lekarza i okazało się, że w ogóle był... zbędny.
odpowiedz
Oliwier67 (Ocena: 5) 31.08.2013 13:42
Sprawdzony lek w tabletkach na trądzik to nonacne.pl jest wiele pozytywnych opinii na temat działania preparatu. Ponadto jest całkowicie bezpieczny na bazie naturalnych składników więc bez obaw można stosować.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.03.2013 21:03
zatorowość płucna 5 lat temu. dziękuję, dobranoc.
odpowiedz
Joru (Ocena: 5) 06.02.2013 22:34
Dopiero zmieniłam Diane na inne tabletki, by skupić sie na antykoncepcji, a nie na cerze. Zrobiono wielką aferę, która nie mówi o NICZYM odkrywczym. Każdy lek zawierający hormony może powodować zakrzepicę, w każdej ulotce jest to napisane, czemu nagle wielka afera? Lek wprowadzono w 1982r. i od tego czasu te 4 zgony. Więcej ludzi zmarło w tym czasie na grypę... Po prostu trzeba robić badania i zwiewać od lekarzy, którzy przepisują takie leki bez nich, o czym kobiety zpaominają. I pakują się NA WŁASNE ŻYCZENIE. Bo nie wyobrażam sobie nie wykonywać badań kontrolnych, a gro kobiet chodzi tylko po recepty na kolejne tabletki... Pretensje w tym konkretnym przypadku można mieć do lekarzy i do siebie, nie do firmy...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo