Regularne sprzątanie i gotowanie chroni nas przed chorobami - tak twierdzą lekarze!

Absurdalny wymysł naukowców czy przełomowe odkrycie?
Regularne sprzątanie i gotowanie chroni nas przed chorobami - tak twierdzą lekarze!
08.09.2012

Obecnie coraz więcej ludzi choruje na raka. Z pewnością większość z Was mogłaby wskazać w swojej rodzinie lub wśród swoich znajomych osobę, która zmaga się z nowotworem. Badacze, którzy doskonale zdają sobie z tego sprawę, robią więc wszystko, aby wynaleźć antidotum na tę chorobę. Ostatnio naukowcy, pracujący na zlecenie Cancer Research, przeszli jednak samych siebie.

- Kobiety, które przez 6 godzin dziennie wykonują prace domowe, chodzą na spacery lub uprawiają ogródek, są o 13 procent mniej narażone na raka piersi niż ich rówieśniczki, prowadzące siedzący tryb życia – informuje The Daily Mail. – U tych, które zajmują się domowymi obowiązkami przez 2,5 godziny dziennie, ryzyko zachorowania maleje o 8 procent – dodaje gazeta.

Do takich wniosków specjaliści doszli po szczegółowym przeanalizowaniu aktywności i diet 8 000 respondentów. – Nasze badania są najlepszym dowodem na to, że warto się ruszać. Zarówno prace domowe, jak i aktywność fizyczna korzystnie wpływają na nasze zdrowie i w znacznym stopniu niwelują zachorowalność na nowotwory piersi, czy jelit – tłumaczy epidemiolog z Uniwersytetu w Oxfordzie, profesor Tim Key.

O ile marsz lub bieg na świeżym powietrzu rzeczywiście wydaje się dobrym sposobem na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji zdrowotnej, o tyle sprzątanie, pranie i gotowanie – niekoniecznie. W końcu zbyt intensywny kontakt z chemikaliami, takimi jak środki czystości, preparaty do pielęgnacji mebli, czy kostki zapachowe, mógłby przynieść odwrotny skutek i niepotrzebnie zwiększyć ryzyko zachorowania na raka, zamiast je zniwelować.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat?

Maja Zielińska

 

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
e_mi (Ocena: 5) 12.04.2013 15:20
Co myślicie o firmach sprzątających? Moja koleżanka w Warszawie korzysta z usług firmy MAGENTA i bardzo sobie chwali. Mówi, że ma więcej czasu dla siebie i rodziny, a w dodatku profesjonalnie wyczyszczony dom.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.09.2012 22:23
Moja córka miała niedawno spore problemy ze zdrowiem. No może nie tyle ze zdrowiem co z uczuleniem. Na szczęście już jest lepiej, ale właśnie dermatolog mi poleciła żebym często sprzątała jej pokój tak aby było w nim jak najmniej zarazków, kurzu i drobnoustrojów. Dla spokoju pomalowałam nawet jej pokój taką specjalną farbą ze śnieżki, antyalergiczną. Mam nadzieję, że to też pomoże.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2012 18:59
ht t p : / / p l . 2 0 d oll a rs2sur f. c om / ?ref=618888 W kilka godzin 5$, a po miesiącu wypłatka - 100$, Zawsze jakis grosz dziewczyny !!!! i okazja na zakupy w zagranicznych sklepach ONLINE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 21:42
Wszystkie które wypisują o detergentach, nie słyszałyście nigdy o środkach naturalnych, jak np. ocet? Jak się sprząta regularnie i utrzymuje porządek, to i silne detergenty nie są potrzebne tak często.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:18
jestem pokojówką będę zyła wiecznie !! " idiotyzm" prędzej dostane przepukliny, uczulenia na detergenty a moja cera i dłonie ...zostawie bez komentarza
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo