Nowe dopalacze na polskim rynku. Odurzają się nimi nastolatki z Poznania i Wrocławia…

Nazywają się `śruba` i `kapsel`.
Nowe dopalacze na polskim rynku. Odurzają się nimi nastolatki z Poznania i Wrocławia…
29.08.2012

Myślałaś, że erę dopalaczy mamy już dawno za sobą? Jak donosi Głos Wielkopolski, na rynku wrocławskim i poznańskim pojawiły się niedawno nowe substancje psychoaktywne, tym razem w postaci środków do konserwacji komputerów.

`Śruba` i `Kapsel`, bo o tych preparatach mowa, oficjalnie służą do pochłaniania wilgoci, a także do czyszczenia obudowy pecetów i laptopów. Nastolatki z Poznania i Wrocławia wiedzą jednak, jak użyć tych środków do celów odurzających. - Co z tym robić? Oczywiście palić. Jak się zmiesza z tytoniem to spokojnie starczy dla trzech osób. Polecam, bo sam próbowałem i wiem, że naprawdę warto – zachęca sprzedawca, handlujący `Śrubą` i `Kapslem` w stolicy Wielkopolski.

Eksperci, którzy na prośbę Gazety Wrocławskiej przebadali podejrzane substancje, ostrzegają jednak przed ich skutkami ubocznymi. - To, co naukowcy wykryli w towarze sprzedawanym jako pochłaniacz wilgoci do komputerów, nie pozostawia żadnych złudzeń. Zawiera on między innymi etylokatynon - substancję, która wywołuje silne pobudzenie układu nerwowego, euforię, podniecenie, rozszerzenie źrenic i halucynacje. Jego zażywanie wywołuje także wzrost temperatury ciała, agresję, nudności i wymioty oraz zaburzenia psychiatryczne – czytamy w gazecie.

Choć nowe dopalacze są póki co popularne jedynie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, specjaliści obawiają się, że środki te wkrótce dotrą również do pozostałych regionów naszego kraju. Miejmy jednak nadzieję, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi i niebezpieczne substancje znikną z rynku tak szybko, jak się na nim pojawiły…

Maja Zielińska

Zobacz także:

Masz problemy z płodnością? Sperma może wywołać owulację (wystarczy ją... połykać?)

Naukowcy odkryli właśnie rewolucyjne właściwości jednego ze składników ejakulatu.

Herbata, która działa jak chemioterapia, a nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Cud?

Pierwsze badania nad ziołowym naparem przyniosły rewelacyjne efekty.

Komentarze (102)

Ocena: 4.99 / 5
M. (Ocena: 4) 20.05.2014 12:56
gdzie to dostane ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2012 13:48
z lubelskiego juz tez ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2012 00:10
Marihuane zalegalizować!!! wpiszcie sobie 10 mitów na temat marihuany ... wcale nie jest szkodliwa ludzie sobie to wmówili ... i dlatego teraz te dopalacze itp rózna chemia palona w zastępstwie .która wyniszcza młode organizmy. a pogon za pieniądzem przerasta wszystko i zawsze bedzie szukanie luki w prawie aby tylko sprzedaż danego produkty zwiększyłą sie !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 09:17
amnezja to jest to a nie jakieś gówno
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2012 15:33
"To, co naukowcy wykryli w towarze sprzedawanym jako pochłaniacz wilgoci" NIE PRAWDA ! ETYLOKATYNON JEST SKALDNIKIEM "KAPSLA" CZYLI TEGO DO SCHNIĘCIA FARB ;D a nie śruby (pochlaniacza wilgoci), której składu wcale nie badali. Nie piszcie głupot !! Wprowadzacie ludzi w błąd, swoimi wspaniałymi informacjami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo