Polsce grozi epidemia alergii

Mamy największy odsetek alergików na świecie - prawie połowa Polaków cierpi na różnego rodzaju uczulenia.
Polsce grozi epidemia alergii
29.10.2008

Dziennik „Polska" opublikował najnowsze badania ECAP (Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce), z których wynika, że połowa Polaków boryka się z alergiami - kaszlem, katarem, łzawieniem, dusznościami, wysypkami, podrażnieniami.

Podczas konferencji zaprezentowano wyniki badań, które ukazują Polskę jako kraj z największym odsetkiem alergików na świecie. Kierownik badań, Bolesław K. Smoliński, poinformował, że każdemu z nas, prędzej czy później, grozi alergia. W Polsce aż 40% ludzi ma alergię, 35% stany zapalne błony śluzowej nosa, a na alergiczny nieżyt nosa, który prowadzi do astmy, cierpi co czwarty badany.

Na astmę choruje aż trzy miliony Polaków, 70% z nich nie zdaje sobie z tego w ogóle sprawy. Co gorsza, astma w większości przypadków atakuje ludzi młodych, jest najczęstszą chorobą przewlekłą wśród ludzi do 29. roku życia.

Astma jest chorobą śmiertelną, szczególnie zagrożeni nią są palacze i mieszkańcy dużych aglomeracji. W przypadku mieszkańców wsi ryzyko zachorowania jest kilkukrotnie niższe.

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 5 / 5
megi (Ocena: 5) 05.06.2016 13:31
U mojej córki zaczęło się od alergii pokarmowej, po zmianach skórnych pojawił się katar i kaszel, warto poczytać na temat marszu alergicznego:latopic.pl/Alergia-pokarmowa/Czym-jest-marsz-alergiczny. Z alergią pokarmową należy walczyć, gdyż nieleczona może doprowadzić nawet do astmy.
odpowiedz
janinka (Ocena: 5) 25.05.2016 15:54
odpowiedni probiotyk przynosi bardzo dobre efekty jesli jest stosowany regularnie przez dluzszy czas, wazne tez jakie ma szczepy, bo oczywiscie jesli sa z tej populacji co ma byc leczona, to jest skuteczniejszy, a wiec dla nas najlepiej aby mial polskie szczepy bakterii, Latopic ma wlasnie takie szczepy! a znieny skorne najlepiej potraktowac emolientami, bo sa najlepsze dla alergikow, my od dluzszego czasu stosujemy emolienty Latopic i efekty sa bardzo dobre:) skora wyglada duzo lepiej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.09.2015 20:41
Mój synek jest w trakcie kuracji latopickiem, alergolog polecił nam go przy nietolerancji laktozy. Już po miesiącu podawania saszetki dziennie skóra Antka zrobiła się gładka, a zmiany zniknęły. Skoro u Was ten probiotyk pomógł, to może i u nas się sprawdzi.
odpowiedz
anka30 (Ocena: 5) 18.09.2015 19:34
mojej malej kruszynce takze grozila alergia, bo zarowno ja, jak i maz ja mamy, a wowczas ryzyko wzrasta! dlatego juz w pierwszym roku zycia dziecka zaczelam podawac mu probiotyk Latopic, ktory rozpuszczalam w malej ilosci wody, synek do dzis nie ma alergii, mysle ze probiotyk wiele pomogl w tym temacie:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.01.2011 21:35
Ja jestem na wiele uczulona. Na mleko, maślnakę , orzechy , cytrusy , ryby , grzyby i pyłki brzozy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie