14-latka poddała się KOREKCIE USZU. Nie za wcześnie na chirurgiczne poprawianie urody?

Dziewczyna marzyła o tym, żeby wyglądać atrakcyjniej. Zobacz zdjęcia PRZED i PO zabiegu.
14-latka poddała się KOREKCIE USZU. Nie za wcześnie na chirurgiczne poprawianie urody?
02.08.2012

14-letnia Nadia Ilse z Georgii od lat zmagała się z gigantycznymi kompleksami na punkcie swoich odstających uszu. Jej niskie poczucie własnej wartości podkopywali dodatkowo koledzy ze szkoły, którzy z powodu drobnego defektu urody przezywali dziewczynkę… Dumbo.

- To było nie do zniesienia. Wracałam do domu i płakałam – wspomina nastolatka. – Marzyłam o tym, żeby mieć zgrabne, przylegające do głowy uszy, więc kiedy pojawiła się taka szansa i propozycja darmowej operacji, byłam bardzo szczęśliwa – dodaje.

Korektę uszu dziewczynki sfinansowała fundacja Little Babe Face Foundation, która pomaga dzieciom z defektami urody w odzyskaniu pewności siebie – zwłaszcza, gdy uczniowie stają się pośmiewiskiem rówieśników.

- Koszt operacji wynosił 40 tysięcy dolarów, jednak ta kwota jest niczym w porównaniu z radością i spokojem wewnętrznym, który ofiarowaliśmy Nadii – tłumaczy dr Thomas Romo III, założyciel fundacji i jeden z najbardziej znanych chirurgów plastycznych w USA.

Informacja o operacji wywołała w mediach burzę. Jedni pochwalili decyzję 14-latki, inni stwierdzili natomiast, że przygodę z medycyną estetyczną powinny rozpoczynać jedynie osoby pełnoletnie. A Wy jakie macie zdanie na ten temat?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Zniżki na operacje plastyczne: Np. 4 implanty w cenie 3 - dla matek i córek - PRZESADA?!

Czy przez takie oferty naturalny wygląd stanie się niedługo towarem deficytowym?

Absurdalny trend prosto z USA: Operacje odchudzające… palce u stóp (Niestety, to nie żart!)

Amerykanki dosłownie oszalały na punkcie nowego nurtu w chirurgii plastycznej.

Komentarze (96)

Ocena: 5 / 5
Kasieńka (Ocena: 5) 22.01.2015 20:53
Kilkanaście lat to na pewno nie jest za wcześnie. Robione są przecież takie operacje u dużo młodszych, zaledwie kilkuletnich dzieci. Moim zdaniem nie ma powodu, żeby fundować dziecku kompleksy i narażać na wyśmiewanie przez rówieśników. Lepiej zapisać je na zabieg i uniknąć przykrych sytuacji czy wyśmiewania z powodu odstających uszu. Mówię oczywiście o dużej wadzie, a nie drobnym defekcie. Gdyby jakiś rodzic był zainteresowany, to polecam konsultację u chirurga plastyka, doktora Zbigniewa Surowca z Medycyny Młodości w Warszawie. On naprawdę zna się na swoim fachu. Może po rozmowie z nim przekonacie się, że operacja plastyczna wcale nie jest taka straszna. Da się usunąć wadę odstających uszu nawet w jeden dzień.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2012 10:14
40 000 USD za korekte uszu ? hhahahahhah Dobrze ze mieszkam w polsce i płace tylko 3 000 zl.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 12:39
Przecież korekte uszu robi się właśnie jak najwcześniej, pożal się Boże dziennikarze...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2012 23:22
Znam ten ból, co prawda mam 17 lat ale te z myślę nad operacja uszu.. :C Są odstające a przezwiska i ''ciaganie za nie'' nie sprawia mi przyjemności : DD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2012 12:26
korekty uszu trzeba robić jak najwczesniej cymbały, gdyż im chrzastka twardsza tym trudniej nadać im naturalny kształt... wchodzę tu chyba tylko dlatego, żeby się dowartościować, że na świecie jest tylu ignorantów i idiotów....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo