Lynette Rowe: Nie ma rąk i nóg, bo jej matka brała w ciąży lek na mdłości (To kolejna ofiara talidomidu!)

Niepełnosprawna Australijka dostanie teraz milionowe odszkodowanie.
Lynette Rowe: Nie ma rąk i nóg, bo jej matka brała w ciąży lek na mdłości (To kolejna ofiara talidomidu!)
Fot. dailymail.co.uk
22.07.2012

50-letnia Lynette Rowe urodziła się bez rąk i nóg. Kobieta przez całe życie nie mogła pogodzić się ze swoją niepełnosprawnością, zwłaszcza że zdawała sobie sprawę z tego, co było przyczyną jej nieszczęścia.

Australijka urodziła się w 1962 roku. To był czas wielkiej popularności pewnego leku dla kobiet w ciąży. Przeciwbólowy i przeciwwymiotny preparat o nazwie talidomid zażywała również jej matka. To właśnie dlatego Lynette urodziła się z poważną wadą wrodzoną. Podobnie zresztą jak wiele innych dzieci...

Lynette Rowe

Fot. dailymail.co.uk

Zobacz także:

Zniżki na operacje plastyczne: Np. 4 implanty w cenie 3 - dla matek i córek - PRZESADA?!

Czy przez takie oferty naturalny wygląd stanie się niedługo towarem deficytowym?

Absurdalny trend prosto z USA: Operacje odchudzające… palce u stóp (Niestety, to nie żart!)

Amerykanki dosłownie oszalały na punkcie nowego nurtu w chirurgii plastycznej.

Lynette Rowe

Fot. dailymail.co.uk

Szacuje się, że niemiecki wynalazek farmaceutyczny uszkodził ponad 15 tys. płodów. Połowa z narodzonych noworodków nie przeżyła nawet roku. Talidomerzy, którzy żyją do dziś, często nie mają w pełni wykształconych rąk i nóg, a dłonie i stopy wyrastają im wprost z tułowia.

W połowie lat 60., po wielu badaniach i interwencjach lekarzy, medykament został na dobre wycofany ze sprzedaży w Europie i Ameryce, wtedy też ofiary talidomidu zaczęły domagać się odszkodowania.

Lynette Rowe

Fot. dailymail.co.uk

Procesy takie, jak ten wytoczony przez Lynette toczyły się w nieskończoność. Niewielu miało taką cierpliwość jak Australijka. Kobieta długo nie dawała za wygraną.

Jej trud w końcu jednak się opłacił. Kilka dni temu sąd orzekł wyrok. Niepełnosprawna kobieta w ramach ugody z dwiema firmami farmaceutycznymi dostanie teraz milionowe odszkodowanie.

Niestety, żadne pieniądze nie będą w stanie wynagrodzić jej traumy, którą przeżywała przez ostatnie 50 lat...

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2012 22:47
i co jej z tej kasy. Nie ma rąk ani nóg. Żadna kwota nie zastąpi biegania, jazdy na rowerze czy mozliwości zrobienia sobie samemu prostej kanapki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2012 22:18
tojestchore poprostu!! Dlaczego nibyma dostac za to odszkodowanie? Bógwidocznie chciał zeby sie taka urodziła i trudno./.. dla mnie tojest poprostu okropne czerpac kase nmawet z tego jakim sie urodziłem!!!! Jest okaleczona ale taka sie urodziła i nie wazne dlaczego!!! To jest moje zdanie i według mnie nie powinno na to zezwalac prawo!! Ludzie traca dobytki swojego zycia przez nawet jakąs trabe i dostana troszeczke zaledwie kilka tysięcy a jaki oni maja los zgotowqani i traume? A ta urodziła sie taka jaka jest i wielce sie domaga odszkodowania! Moze dzieci z innymi chorobami na co miał skutek np wybuch w czarnobyl;u tez [powinny dostacodszkodowania? Boze co sie dzieje z tymi nie nażartymi ludźmi!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2012 20:32
Talidomit to nie byl lek antykoncepcyjny!!!! nie wiem skąd te opinie, jestem chemikiem i wiem co to za lek, jego szkodliwość polegała na ty, że nie był to czysty racemat tylko mieszanina dwóch izomerów z czego jeden z nich rzeczywiście pomagał na mdłość i można powiedzieć, że jest "bezpieczny" dla kobiet w ciąży jednakże z racji tego że nie był on czysty zawierał także drugi izomer, który to już powodował uszkodzenie płodu. Od tamtego czasu tak ważne w farmacji i produkcji leków jest czystość racemiczna.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2012 16:20
Jest taki gosciu, Nick Vujicic, też nie ma rąk ani nóg, ale tak strasznie nie użala się nad sobąw- po prostu żyje i się tym cieszy. Współczuję tej kobiecie, ale bez przesady przedstawiać aż tak łzawo jej historię...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2012 10:36
Niewiedza "dziennikarzy" to jakaś masakra ! talidomid to były tabsy antykoncepcyjne, każdy głupi to wie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie