Czym zarażają koty? Przez swojego pupila możesz stać się agresywna, a nawet...

Groźne pierwotniaki, które roznoszą domowe pupile, wywołują trwałe zmiany osobowości.
Czym zarażają koty? Przez swojego pupila możesz stać się agresywna, a nawet...
06.07.2012

Toksoplazmoza to choroba zakaźna ludzi i zwierząt wywołana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii. Człowiek zaraża się nią najczęściej przez połknięcie jednokomórkowców wydalonych z kałem kota.

Jeszcze do niedawna o tej „kociej chorobie” mówiło się, że jest najbardziej niebezpieczna dla kobiet ciężarnych. Okazuje się jednak, że obawiać powinni się wszyscy.

Jak dowiedli naukowcy z University of Maryland School of Medicine groźny pasożyt może wywołać trwałe zmiany w naszej psychice. Zakażone osoby po prostu przestają być sobą. Ich mózgi zaczynają pracować zupełnie inaczej. Ludzie stają się bardziej agresywni, nawiedzają ich myśli samobójcze.

Do takich kontrowersyjnych wniosków naukowcy doszli po badaniach na grupie ponad 45 tys. kobiet. Szczegółowe analizy wykazały, że ryzyko zachorowania jest aż o 1,5 razy wyższe – informuje livescience.com.

Niestety, jak dotąd nie udało ustalić się, jakie mechanizmy wywołują te dziwne reakcje...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czy Polki są suplementomankami?

Leki i suplementy diety kupujemy na tony – w internecie, aptekach, drogeriach. Po które preparaty sięgamy najczęściej i jakie mogą być skutki, jeśli z nimi przesadzimy?

Terri Calvesbert: Przez matkę nie ma nosa, stopy i obu dłoni! (Drastyczne ZDJĘCIA)

Jeden niedopałek papierosa sprawił, że nastolatka ma poparzone 90 proc. ciała.

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
pogromca debili (Ocena: 5) 25.01.2014 21:06
Wasze mózgi już pracują inaczej. Co dzień całujecie swojego kotka w pyszczek, choć dobrze wiecie, że przed chwilą wylizał sobie dokładnie odbyt. I nikt was nie przekona, że jesteście już chorzy, lub właśnie za chwilę możecie być. Autorka artykułu pisze oczywiście bzdury, a lekarze ostrzegają i monitorują ciężarne pod kontem Toksoplazmozy tylko dlatego, bo to oni są popierdoleni, a nie WY - fani kotecków. Jesteście ŻAŁOŚNIE chorzy i na tym koniec dyskusji. - BASTA!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2012 22:50
ciekawe jakie badania trzeba zrobić by to wykyć?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2012 18:27
hahaha autor tego artykułu ma nierówno pod sufitem, tak naciągnąc to się nawet majtek nie da... Żal, najpierw dowiedz się szczegółów a później pisz. Popieram poprzedników.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2012 22:47
BOŻE kto do cholery pisze te BADZIEWNE artykuły ?! radzę najpierw poczytać dokładnie o tej chorobie i jak się nią można zarazić. chyba już nigdy tutaj nie wejdę ;/// a wy się potem dziwicie, że ludzie się zwierząt pozbywają jak im trujecie mózgi takim debilstwem! DO SZKOŁY !!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2012 20:16
Można się nią zarazić jak się nie posprząta kociej kuwety przez ponad 3 dni a potem ma z tym kałem BEZPOŚREDNI kontakt. Jak ktoś dba o kota i regularni kuwetę wymienia NIE MA SZANS zarażenia!! A niektórzy niedouczeni ludzie wyrzucają biedne koty jak kobieta zajdzie w ciążę.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo