Szczepionka antynikotynowa. Czy nowy wynalazek pomoże nałogowym palaczom?

To coś zupełnie nowego i być może rewolucyjnego.
Szczepionka antynikotynowa. Czy nowy wynalazek pomoże nałogowym palaczom?
02.07.2012

Palisz papierosy i nie możesz przestać? A może wkurza Cię, że ktoś z Twojej rodziny lub znajomych kopci jak oszalały? Nie przejmuje się! Już niedługo nikotynowy nałóg może stać się jedynie złym wspomnieniem.

Naukowcy z Weill Cornell Medical College stworzyli właśnie specjalną antynikotynową szczepionkę, która pozwala raz na zawsze skończyć z uzależnieniem. Jak działa ten rewolucyjny lek?

Preparat zawiera w swoim składzie śladowe ilości pewnego wirusa, który wnikając do ludzkiego organizmu, infekuje wybrane komórki wątroby i zmusza je do produkcji przeciwciał. Te natomiast atakują cząsteczki nikotyny w krwiobiegu, zanim dotrą do mózgu – wyjaśnia Sfora.pl.

Co ciekawe, nowatorska metoda ma nie tylko skutecznie pomóc wszystkim nałogowym palaczom, lecz także zapobiec rozprzestrzenianiu się uzależniania wśród nieletnich. Dlatego też naukowcy rozważają wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla najmłodszych. Wszystko po to, aby skutecznie zniechęcić dzieci do nikotyny, zanim jeszcze sięgną po pierwszego w swoim życiu papierosa.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Ciąża może zabić nastolatkę. Jeśli masz mniej niż 15 lat i spodziewasz się dziecka, możesz mieć ciężki poród...

Wstrząsający raport światowej organizacji Save the Children.

Ludzkie ciało to siedlisko mikrobów: Zobacz, jakie żyjątka mieszkają pod Twoją skórą...

Uwaga! Info tylko dla osób o mocnych nerwach!

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 20:58
ja ja chcee
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 19:40
Jest mnostwo srodkow na palenie na rynku a i tak to jest tylko i wylacznie efekt placebo! Jesli sami tak na prawde nie bedzecie chcieli to i magiczna rozdzka wam nie pomoze! zastanow sie 100 razy czy na prawde chcesz zanim zaczniesz 153 raz 'rzucac'. Ja powiedzialam sobie od poniedzialku nie pale i rzucilam to gowno po 8 latach palenia. I zdradze wam jak nazywa sie ten zloty srodek aby przestac: SILNA WOLA.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 18:58
albo w ogóle nie wejdzie na rynek albo bedzie kosztować majątek, bo niestety papierosy to zbyt dobry biznes
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 18:46
dajcie mi ją :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 15:46
tak, kolejny pretekst do szpikowania ludzi swinswtenm, a pozniej sie dziwicie ze jest autyzm deformacje nowotwory itp itd, wszystko ma drugie dno:) ale wy tego nie zrozumiecie, bo idziecie slebo za ciemna tepa masa, jak stado baranow
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie