Bliźniaczki syjamskie z Indii rozdzielone. Czy dwie siostrzyczki przeżyją najbliższe dni?

Skomplikowana operacja trwała ponad 12 godzin, uczestniczyło w niej 23. lekarzy.
Bliźniaczki syjamskie z Indii rozdzielone. Czy dwie siostrzyczki przeżyją najbliższe dni?
Fot. interia.pl
22.06.2012

Narodziny bliźniąt syjamskich to niezwykle rzadkie wydarzenie. Większość takich dzieci umiera podczas porodu lub w ciągu doby po narodzinach. Czasem jednak maluchy są na tyle silne, że udaje im się przeżyć.

Tak było w przypadku Aradhana i Stuti – bliźniaczek syjamskich pochodzących z Indii. Dziewczynki były zrośnięte ze sobą klatką piersiową. Ich wątroby oraz serca pokrywała wspólna błona.

 

Aradhana i Stuti

Fot. interia.pl

Po prawie dwunastu miesiącach od ich urodzenia, lekarze podjęli decyzję o rozdzieleniu dziewczynek. To była jedyna szansa, aby uratować dzieci.

Zabieg rozdzielenia bliźniaczek trwał kilka etapów. To była bardzo skomplikowana, trwająca ponad dwanaście godzin operacja, w której uczestniczyło 23 lekarzy.

Aradhana i Stuti

Fot. interia.pl

O pełnym sukcesie żaden ze specjalistów nie chce jednak na razie mówić. Najbliższe doby zdecydują o życiu dziewczynek...

Operacja Aradhany i Stuti możliwa była tylko dzięki anonimowym darczyńcom. Rodzice bliźniaczek są bowiem biednymi rolnikami, którzy w lipcu zeszłego roku porzucili maleństwa w szpitalu, tłumacząc, że nie mają środków, aby się nimi zająć. Od tamtej pory, maleństwa były pod opieką personelu medycznego.

Aradhana i Stuti

Fot. interia.pl

Zobacz także:

Rak kości masakrycznie deformuje jej twarz! Ludzie uciekają na jej widok - TRAGEDIA! (Kilka lat temu była bardzo ładna)

Buzia Chinki jest tak zniekształcona, że na jej widok ludzie uciekają z przerażeniem.

ZASKAKUJĄCY PARADOKS: W dniu swoich urodzin jesteśmy bardziej narażeni na śmierć, niż w pozostałe dni w roku!

Data przyjścia na świat staje się w ten sposób datą naszego zgonu?

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 19:46
trzymam kciuki!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 13:41
no to brawo dla lekarzy bo to spory wyczyn ale moim zdaniem jak usg stwierdza Bliźniaczki syjamskie takie połody nie powinny być dopuszczane do życia bo potem tylko cierpią i one i ich bliscy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 13:25
Jesi kazda ma swoje narzady to szanse, ze przezyja sa bardzo duze. :) Oczywiscie nie liczac roznych komplikacji po operacji, ktore moga sie pojawic. Zycze duzo szczescia i zdrowia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 12:28
Ja piernicze! Co za rodzice! Ale z drugiej strony lepiej,ze porzucili je w szpitalu dali im szanse na życie! niz mieliby to zrobic na ulicy czy na smietnki! Mam nadzieje,ze przezyja! Bede sie modlic za nie! Biedny malenstwa! Moja corcia ma 14 miesiecy,moze dlatego,ze mam dziecko mam takie wzruszone serce.. ale biedulki malenkie! :*:*
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 11:17
Mam nadzieję,że przeżyją...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo