Polacy BOJĄ SIĘ szczoteczki do zębów? Nasze jamy ustne to obraz nędzy i rozpaczy!

Bardzo nie lubimy myć zębów. Jak wygląda stan naszych jam ustnych?
Polacy BOJĄ SIĘ szczoteczki do zębów? Nasze jamy ustne to obraz nędzy i rozpaczy!
14.06.2012

Najnowsze badania pokazują jednoznacznie – aż 99% dorosłych Polaków ma próchnicę, a ponad 800 tys. nie posiada nawet własnej szczoteczki do zębów! W ogóle zębów nie myje 2% Polaków.

To bardzo niepokojące dane, zwłaszcza jeżeli uświadomimy sobie, czym grozi brak starannej higieny jamy ustnej. Według ustaleń szwedzkich lekarzy, rzadkie szczotkowanie zębów zwiększa ryzyko wystąpienia śmiertelnie niebezpiecznych nowotworów aż o 80 proc – donosi Sfora.pl.

Zapominanie o regularnym szczotkowaniu zębów może się na nas mocno zemścić. Specjaliści z północnej Europy uważają wręcz, że postępując tak dobrowolnie skracamy swoje życie nawet o 13 lat.

A wszystko dlatego, że popsute zęby to największe ogniowo groźnych infekcji w naszym organizmie. Bakterie, które powstają w jamie ustnej są roznoszone po całym ciele. Skutkiem takich działań mogą być choroby serca, problemy z nerkami czy poważne zapalenia układu pokarmowego.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Dziewczynka nazywana KRETEM: Jej ciałko pokrywa futerko! (A ma taką śliczną buźkę)

Okrutni rodzice porzucili dziewczynkę ze względu na jej inność.

Biedactwo! Zamiast oczek ma cienkie błonki i NIC nie widzi. Niestety, nigdy nie zobaczy...

Chłopczyk jest bardzo pogodny, choć nie może oglądać otaczającego go świata. Jego rodzice są załamani, bo nie pomoże mu żadna operacja.

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2012 13:17
myję zęby codziennie rano i wieczorem a i tak mam kamień nazębny :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 10:42
zobaczcie zęby Anglików, a raczej ich brak...to wszelkie kompleksy przechodzą, na tle wyglądu też
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 22:41
troche to belkot,bo ja np mam swira na punkcie zebow,wiec myje je bardzo czesto
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 21:52
czuć to w tramwajach warszawskich niektórym ludziom wali z gęby jak z wychodka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 20:46
no niestety ze stanem jamy ustnej wielu osob nie jest dobrze,szkoda ze ludzie nie zdaja sobie sprawy ze zęby maja wpływ na cały organizm,ale do niektorych to nie dociera.a nikt nie zrobi powaznej operacji jak w buzi bedzie smietnik,ludzie z nieustabilizowanym poziomem cukru,powinni takze szukac pomocy u lekarza dentysty,bo przy stanie zapalnym w j.ustnej lekarz internista nie da rady unormowac poziomu cukru,a pacjenci z chorobami serca?chore zeby mogą doprowadzic do tragedii,to samo pacjenci hematologiczni,pacjenci reumatologiczni... Nie wspominając juz o ludziach wymagajacych radioterapii w obrebie głowy.tu chory ząb bez leczenia po terapii prowadzi do martwicy popromiennej kosci.wiec moze warto dbac o jamę ustną?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie