CZŁOWIEK-SŁOŃ: Jego zdeformowana głowa jest tak ciężka, że może mu pęknąć kark!

Uwaga, zdjęcia dla osób o naprawdę mocnych nerwach.
CZŁOWIEK-SŁOŃ: Jego zdeformowana głowa jest tak ciężka, że może mu pęknąć kark!
05.06.2012

22-letni Sain Mumtaz z Pakistanu od wielu lat cierpi na okrutną i wyniszczającą chorobę, która nie tylko deformuje mu twarz, ale również odbiera nadzieję na normalne życie. – Ludzie się mnie boją – mówi ze smutkiem mężczyzna.

Sain Mumtaz

Choroba Sain’a ujawniła się, gdy ten skończył 5 lat. Lekarze zdiagnozowali u niego wówczas Zespół Proteusza, niezwykle rzadką, genetycznie uwarunkowaną chorobę, która objawia się asymetrycznym przerostem tkanki skórnej i zaburzeniem rozwoju kości.

Sain Mumtaz

- Moja rodzina jest dość liczna. Nie mieścimy się wszyscy w domu, dlatego ja śpię na zewnątrz – tłumaczy Mumtaz. 22-latek dodaje również: - Cieszę się, że mogę polegać na moich braciach i ojcu. Nie potrafię sam się umyć, ani ubrać, więc pomagają mi w tych codziennych czynnościach.

Sain Mumtaz

Sain stara się odwdzięczyć swoim bliskim za okazaną pomoc, żebrząc na ulicy. Zebrane datki oddaje swojemu ojcu. – Coraz większą trudność sprawia mi proszenie ludzi o pieniądze. Mam kłopoty z chodzeniem i oddychaniem, nie jestem już w stanie żebrać tyle czasu, co dawniej – mówi gorzko Mumtaz.

Sain Mumtaz

Jedyną pociechą dla 22-latka jest modlitwa. – Myślę, że Bóg miał jakiś cel w tym, żebym tak cierpiał. Zostałem przez Niego wybrany.

Sain Mumtaz

Najbardziej znanym człowiekiem-słoniem był, żyjący w epoce wiktoriańskiej, Joseph Carey Merrick. Mężczyzna zmarł w wieku 27 lat. Przyczyną jego śmierci był tak gigantyczny rozrost głowy, że kark Merricka nie mógł udźwignąć ciężaru i pękł. Lekarze twierdzą niestety, że Saina również może spotkać taki sam los.

Sain Mumtaz

Maja Zielińska

Zobacz także:

Jak nie sprawić przykrości XXL-ce? Lekarze mają ZAKAZ mówienia słowa `otyłość`!

Specjaliści, aby nie urazić pacjenta, muszą szukać delikatniejszych określeń.

Pancerna twarz Mohammeda Husseina: Ta gigantyczna narośl zdeformowała mu ciało!

Choroba cały czas postępuje.

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
Lady Katana (Ocena: 5) 20.08.2015 14:29
Biedny jest. To rzeczywisty Quasimodo, on cierpi na to samo. Chcę żeby żył i mam nadzieję że mu pomogą. Teraz lepiej żeby miał operację, życzę mu jak najlepiej. On w zasadzie jest całkiem przystojny, ale niefajnie wygląda jak jest łysy (nikt zresztą nie wygląda ładnie będąc łysym). Ale dobrze, że jego akceptują, a ojciec go kocha takiego jaki jest. Ja zresztą też (mam dużo znajomych z Pakistanu, to po pierwsze, po drugie on mi się kojarzy z Quasimodem, choć się nieco różni od disnejowskiego). Biedactwo moje, bardzo mu współczuję. Biedne dziecko.
odpowiedz
GALANONIM (Ocena: 5) 19.01.2013 16:33
A JA WAŻE 40 KG :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2012 21:13
Napisaliście w nagłówku , zanim się weszło w ten artykuł, że jest on dla ludzi o silnych nerwach , a tymczasem pokazujecie jego zdjęcie na miniaturce .. gdzie tu logika ? A co do tego pana .. To oczywiscie mu współczuję i życzę jak najlepiej .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2012 16:29
:c
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2012 03:40
COZ WIEM ZE TO ZABRZMI PEWNIE STRASZNIE I MOZE RASISTOWSKO..OGOLNIE BARDZO ZAL MI TAKICH LUDZI NA PRWDE BO TO JEST STRASZNA TRAGEDIA ALE JAK PRZECZYTALAM ZE O PAKISTANCZYK TO NIE JEST MI ZAL AZ TAK BARDZO....ON MOWI ZE CIEZKO MU ZYC I ZE ZE JEST OSZPECONY NA CALE ZYCIE.....A SAMI (FACECI ZWLASZCZA PAKISTANCZYCY) OSZPECAJA SWOJE KOBIETY Z PREMEDYTACJA CHOCBY OBLEWAJAC KWASEM TWARZ LUB OBCINAJAC USZY O NOSY!!!!!!!! I TO ZA CO ZA JAKIES SMIESZNE SPRAWY ....COZ MOZE BOG GO POKARAL ZA TO CO MEZCZYZNI CZYNIA TAM KOBIETOM........NIMI NIKT SIE NIEPRZEJMUJE ZE ZYJA POTEM W OSZPECENIU I OGROMNYM BOLU!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie