Maleńka Milly DUSI SIĘ podczas jedzenia. Nawet najmniejszy kęs pokarmu może ją zabić!

Dziewczynka urodziła się z poważną wadą rozwojową.
Maleńka Milly DUSI SIĘ podczas jedzenia. Nawet najmniejszy kęs pokarmu może ją zabić!
13.05.2012

3-letnia Milly Williams cierpi na bardzo rzadkie schorzenie. Dziewczynka urodziła się z tak zwaną przetoką tchawiczo-przełykową. To poważna wada rozwojowa, której istotę stanowi nieprawidłowe połączenie pomiędzy układem oddechowym, a przewodem pokarmowym.

Pierwsze objawy choroby pojawiły się tuż po narodzeniu Milly. Jej matka zauważyła, że maleństwo ma olbrzymie problemy ze ssaniem piersi. Każdy łyk mleka sprawiał, że dziewczynka traciła oddech i robiła się sina na twarzy.

Z czasem nieprzyjemne dolegliwości nasiliły się. Milley krztusiła się przy każdym posiłku. Właściwie to nie było dnia, aby rodzice nie obawiali się o jej życie.

Jedyną szansą dla dziewczynki okazał się szereg skomplikowanych operacji. W sumie Milley przeszła już w swoim krótkim życiu 13 takich zabiegów. Dzięki pomocy lekarzy trzylatka może teraz w miarę normalnie funkcjonować.

Nadal jednak ma spore problemy z odżywianiem. Jedzenie nawet najdrobniejszego posiłku zajmuje jej ponad godzinę. Dziewczynka musi dokładnie przeżuwać każdy pokarm. Ma również bardzo ograniczone menu. Nie może jeść marchwi, mango, melonów czy ryżu, chyba że produkty te zostaną wcześniej dokładnie zmielone.

Niestety, choroby, na którą cierpi Milly nie da się do końca wyleczyć. Dziewczynka już do końca życia będzie musiała żyć ze świadomością, że każdy kęs pokarmu, który wkłada do ust może ją zabić...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

74. URODZINY - początek bólu i cierpienia. Starość nie radość, oj nie!

Policzono, ile średnio lat zdrowotnych męczarni nas czeka.

Witaminy i suplementy, które nie działają

Mnóstwo preparatów dostępnych bez recepty działa wyłącznie na zasadzie efektu placebo. O których mowa?

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.05.2012 17:56
Takze urodzilam sie z ta wadą rozwojową, we wczesnym dzieciństwie (jeszcze przed ukonczeniem 1 roku życia) przeszłam 4 zabiegi w krótkim odstępie czasu. Dziś funkcjonuje i jem normalnie. Może lekarze popełnili błędy, bo 13 zabiegów, to wręcz niemożliwe!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2012 10:20
a gdzie "(biedactwo!
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2012 08:33
pewnie ma coś z nagłośnią, która zamyka wejście do dróg oddechowych podczas jedzenia.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2012 00:50
biedna
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2012 00:41
biedna:(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo