Urodziła się z gigantycznym guzem wątroby – po porodzie była napuchnięta jak balon!

Na szczęście ta dramatyczna historia ma pomyślny finał.
Urodziła się z gigantycznym guzem wątroby – po porodzie była napuchnięta jak balon!
02.05.2012

Trzymanie w ramionach maleńkiego dziecka jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych przeżyć, jakie może doświadczyć w swoim życiu świeżo upieczona matka. Niestety, Sophie Longcake z Kendal w Wielkiej Brytanii, nie było dane nacieszyć się tym magicznym momentem.

- Moja córeczka przyszła na świat całkowicie żółta i napuchnięta jak balon – mówi ze łzami w oczach 28-latka. – Okazało się, że ma gigantycznego guza wątroby, który ważył prawie kilogram i stanowił jedną trzecią masy ciała Poppy. Nowotwór w ogóle nie został wykryty przez lekarzy w czasie trwania ciąży – dodaje.

Poppy Longcake

Tuż po porodzie dziewczynka trafiła pod opiekę personelu medycznego, który czuwał nad nią przez kolejne trzy tygodnie. Po tym okresie chirurdzy zdecydowali się w końcu na skomplikowaną operację dziecka. – Lekarze zasugerowali nam, że przeszczep wątroby jest jedynym, choć bardzo ryzykownym wyjściem. Zgodziliśmy się, choć nie bez obaw – tłumaczy ojciec Poppy, Steven.

Na szczęście zabieg przebiegł pomyślnie i po upływie czterech miesięcy dziewczynka wreszcie została wypisana do domu. – Na pierwsze urodziny córki planujemy zrobić wspaniałe przyjęcie – mówi Sophie. – Chcę, by Poppy jak najdłużej cieszyła się życiem. Zasługuje na to.

Maja Zielińska

Zobacz także:

30-latkę zabiła Coca-Cola? Kobieta wypijała dziennie 10 l tego napoju! Przedawkowała?

Szokujące doniesienia. Była taka młoda...

Szok! Ta kobieta urodziła dwoje dzieci 42 dni po swojej śmierci! Jak to możliwe?

Christine miała tętniaka mózgu. Krwiak pękł, gdy była w zaawansowanej ciąży.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2012 18:58
i to jest właśnie służba zdrowia w Uk. Ładny chłopczyk,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2012 16:58
tuż po narodzinach!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2012 21:07
Piękna mama
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2012 15:26
To dlatego, ze oni w UK lekkomyslnie podchodza do ciezarnych, pierwsze usg dopiero w 13 tyg, zadnego badania ginekologicznego i tak samo przed 13 tyg nie daja nic na podtrzymanie ciazy jezeli plamisz lub zaczynasz ronic...jak tylko zobaczylam ten obrazek to od razu wiedzialam ze to w UK...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2012 12:49
Dobrze,że jest juz bezpieczna:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo