Maleńki Stanley urodził się 18 tygodni za wcześnie (Ważył niecałe pół kilograma!)

Był tak mały, że mieścił się w dłoni swojego tatusia.
Maleńki Stanley urodził się 18 tygodni za wcześnie (Ważył niecałe pół kilograma!)
Fot. dailymail.co.uk
06.04.2012

Narodziny tego malca wywołały na całym świecie sporą sensację. Dziecko 34-letniej Ruth Nash przyszło bowiem na świat aż 18 tygodni przed terminem. To, że udało mu się przeżyć, lekarze nazywają prawdziwym cudem.

W chwili narodzin Stanley ważył niecałe pół kilograma. Maluszek miał jeszcze siostrę bliźniaczkę, która niestety zmarła chwilę po porodzie. Po tym wydarzeniu, wszyscy byli pewni, że taki sam los spotka również jego. Prognozowano, że umrze w ciągu 12 godzin.

Chłopiec wykazał się jednak olbrzymią wolą życia. I chociaż urodził się dużo za wcześnie, to jednak udało mu się przetrwać najbardziej dramatyczne chwile.

Stanley Nash

Fot. dailymail.co.uk

Teraz maluch ma już sześć miesięcy. Dziecko musiało przejść kilka operacji. Mimo wszystko rozwija się normalnie i nic nie wskazuje na to, aby przedwczesny poród miał wpłynąć negatywnie na jego dalsze życie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Napoje GAZOWANE psują nie tylko zęby i sylwetkę, ale także WZROK. Można oślepnąć?

Specjaliści biją na alarm! Skąd mają taką wiedzę?

Mówi się "mieć serce na dłoni" - ten chłopak ma je W BRZUCHU, ale mimo to wciąż żyje!

Niestety nawet najmniejszy wysiłek fizyczny może go zabić. Ma bardzo wysokie tętno.

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2012 13:13
Trzymaj się mały :*
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 14:24
Dzieci się zawsze "wykarmi", a ich zdrowie jest bezcenne. Ja sam mam teraz maleńką córeczkę (jestem w wieku 28 lat) i żałuję, że tak długo czekałem, czasu nie wrócę, z następnym nie będziemy zwlekać, a prawda jest taka, że idąc tropem sytuacji materialnej to nigdy nie jest czas na dziecko... Właśnie straciłem pracę, gdybym wiedział o tym przed ciążą to pewnie nie zdecydowalibyśmy się na dziecko, a teraz stanę na głowie żeby zapewnić jej wszystko, co najlepsze.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2012 22:35
ja niestety nie miałam takiego szczescia straciłam dziecko w 9 tygodniu ciaży:( [*] dla wsztskich nienardzonych aniołków
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.04.2012 15:10
no tak jak sie ktos decyduje na 1 dziecko grubo po 30 urodzinach to trzeba sie liczyc z komplikacjami w trakcie ciazy. ja nie wiem co sie dzieje ze wspolczesnymi kobietami kazda wygodna, kazda by kariere robila potem nagle dzwoni 35 lat i budza sie ksiezniczki zasrane ze czas na macierzynstwo. Puknijcie sie w leb debilki. Optymalny wiek na dziecko i najplodniejsze lata dla kazdej kobiety to ok 20-25 lat.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2012 23:00
moja cora urodzila sie w 6 miesiacu waga 900 gram dzis nie dlugo skonczy 15 lat cuda sie zdarzaja trzymamy kciuki za malca
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo