Czy pigułki antykoncepcyjne jednak szkodzą? Okazuje się, że mogą przyczynić się do...

Lekarze ostrzegają przed pigułkami z estrogenem i progesteronem.
Czy pigułki antykoncepcyjne jednak szkodzą? Okazuje się, że mogą przyczynić się do...
16.04.2012

Niedawno informowałyśmy was o tym, że już jeden kieliszek wina czy kufel piwa wypijany codziennie zwiększa ryzyko rozwoju raka piersi aż o 5 proc. Okazuje się jednak, że nie tylko alkohol sprzyja nowotworom – rakotwórcza jest również antykoncepcja hormonalna.

- Do tej pory lekarze sądzili, że największym zagrożeniem dla kobiecego zdrowia są tabletki zawierające estrogen i progesteron. Jednak ostatnie eksperymenty wykazały, że wszystkie pigułki hormonalne, bez względu na skład, po dłuższym czasie stosowania mogą wywołać raka – tłumaczą amerykańscy naukowcy, którzy przeprowadzili badania na blisko 60 tys. kobiet.

Oznacza to więc, że zarówno pigułki zawierające sam estrogen, jak i te z progesteronem są w równym stopniu rakotwórcze. Najbardziej narażone na nowotwór są przy tym kobiety, które stosowały antykoncepcję hormonalną dłużej niż 10 lat. – Małe dawki hormonów, które były przyjmowane przez krótki czas, nie mają wpływu na zdrowie pacjentek – uspokajają doktorzy.

Maja Zielińska

Zobacz także:

TO CUD: Miał bezkształtną masę zamiast twarzy (dlaczego?). Dziś wygląda normalnie!

Operacja trwała 36 godzin; asystowało przy niej aż stu lekarzy.

12-letnia olbrzymka ze Szkocji: Ma prawie 190 cm wzrostu i nadal rośnie (BIEDNA!)

Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną.

 

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2012 22:02
ja po pigułkach mam masę problemów.. nieznany guzek w piersi (złośliwy??), który właśnie czeka na zdiagnozowanie na onkologii, hiperprolaktynemię a w efekcie brak miesiączki..... zastanówcie się czy warto... owszem są plusy i minusy, pomyślmy tylko co nad czym przeważa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2012 19:36
ja przez tabletki anty mam zakrzepice, trafilam do szpitala z dnia na dzien z powodu bólu nogi, nie wiele brakło a przez oderwanie się jednego ze skrzepów mogłam umrzeć ;o a wszystko to po zaledwie zużytych 3-4 opakowaniach. Jeśli bierzecie pigułki róbcie od czasu do czasu kontrolne badania krwi !
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2012 21:30
www.shinybox.pl/?ref=8a86d63 polecam , rejestrujcie się i zgarniajcie damrmowe probki kosmetykow co miesiąc !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2012 18:50
PIGUŁ zwiększają ryzyko rada piersi. To jest FAKT!! nie ważne, że to hormony produkowane w org koiety normalnie. Z drugiej jednak str kobiety stosujące antykoncepcje częściej się badają i wcześniej wykrywa się te nowotwory. Wszystko ma swoje konsekwencje. nie ma co się oszukiwać, przyjąć to do wiadomości, badać się i pilnować tego!!! Tyle z mojej strony:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.04.2012 18:10
Tak ale są to syntetyczne hormony a nie naturalne produkowane w naszym organizmie a to wielka różnica.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo